۴۸ درصد حجم سدهای کشور پر از آب شد

درصد پرشدگی سدهای کشور که هفته گذشته ۴۷ درصد بود که در هفته جاری و پایان روز گذشته (۱۳ اسفند ماه) با یک درصد افزایش به ۴۸ درصد رسید.

تاریخ انتشار: 13:10 - یکشنبه 1401/12/14
مدت زمان مطالعه: < 1 دقیقه
۴۸ درصد حجم سدهای کشور پر از آب شد

به گزارش اصفهان زیبا؛ به نقل از خبرگزاری ایرنا بارش‌های اخیر اندکی وضعیت آب موجود در سدهای کشور را بهتر کرده است.

بر اساس تازه‌ترین گزارش دفتر اطلاعات و داده‌های آب شرکت مدیریت منابع آب ایران، حجم آب موجود در سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهرماه) تا ۱۳ اسفند ماه با رشد ۵ درصدی نسبت به سال گذشته همراه شد.

بر این اساس حجم آب موجود در سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری (اول مهرماه ۱۴۰۱) تا ۱۳ اسفندماه در حالی به رقم ۲۳ میلیارد و ۷۲۰ میلیون مترمکعب رسیده که این رقم در سال آبی گذشته ۲۲ میلیارد و ۶۶۰ میلیون مترمکعب بوده است.

میزان آب ورودی به سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری تا ۱۳ اسفند ماه ۱۳ میلیارد و ۳۳۰ میلیون متر مکعب شده است، در حالی که میزان آب ورودی به سدهای کشور در مدت مشابه سال آبی گذشته ۱۳ میلیارد و ۳۷۰ میلیون مترمکعب بوده است که مقایسه آن با مدت مشابه سال آبی جاری کم و بیش برابری را نشان می‌دهد.

حجم خروجی آب از سدها نیز از ابتدای سال آبی جاری تا ۱۳ اسفندماه رقم هشت میلیارد و ۷۲۰ میلیون متر مکعب است، درحالی‌که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۱۰.۰۵ میلیون مترمکعب بوده و کاهشی ۱۳ درصد یافته است.

به گفته مسوولان، امسال خشک‌ترین پاییز در ۵۰ سال گذشته را پشت سر گذاشتیم. با توجه به اینکه ایران در کمربند خشک جهانی قرار گرفته است و حدود یک‌سوم متوسط جهانی بارندگی دارد که متناسب با جمعیت و وسعت کشورمان نیست، صرفه‌جویی در مصارف آب و سازگاری با کم‌آبی توسط همه نهادها و سازمان‌ها ضروری است.

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه + دو =