اعتبار ۶۰۰میلیاردی شهرداری برای چابک‌سازی ناوگان حمل‌ونقل

شهرداری نجف‌آباد در راستای جریان خدمت اخیرا اقدام به نوسازی و چابک‌سازی ناوگان حمل‌ونقل شهری کرده است.

تاریخ انتشار: 21:44 - سه شنبه 1401/09/29
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
اعتبار ۶۰۰میلیاردی شهرداری برای چابک‌سازی ناوگان حمل‌ونقل
 به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شهرداری نجف‌آباد، این شهرداری در راستای سیاست‌های خود در دوره جدید مدیریت شهری برنامه‌ریزی‌های خوبی برای توجه به ناوگان حمل‌ونقل عمومی در مناطق پنج‌گانه نجف‌آباد کرده است.
شهردار نجف‌آباد با بیان اینکه برای چابک‌سازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی این شهر 575میلیارد و 800 میلیون ریال اعتبار در نظر گرفته شده است، گفت: ۲۰ دستگاه اتوبوس بنز ۴۵۷ کولردار و 62 دستگاه خودروی ون توسط شهرداری خریداری شده است که به‌زودی مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.
عبدالرسول امامی ضمن تبریک روز صنعت حمل‌ونقل به فعالان این عرصه با اشاره به اهم اقدامات سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر برای جوان‌سازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی نجف‌آباد، اظهار کرد: با توجه ‌به فرسودگی ناوگان حمل‌ونقل عمومی و به‌منظور سامان‌دهی و برون‌رفت از این شرایط، برنامه‌ریزی لازم برای تقویت حوزه حمل‌ونقل درون‌شهری انجام شده است.

جوان‌سازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر نجف‌آباد

او ضمن اشاره بـــه مهم‌ترین اقدامات انجام‌شده و طرح‌های پیش‌بینی‌شده برای جوان‌سازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر نجف‌آباد، اضافه کرد: ۲۰ دستگاه اتوبوس بنز ۴۵۷ کولردار جدید به مبلغ 257میلیارد و 900 میلیون ریال توسط شهرداری خریداری شده است که به‌زودی مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.
شهردار نجف‌آباد با بیان اینکه در حال پیگیری برای خرید ۱۰ دستگاه اتوبوس هستیم، خاطرنشان کرد: خرید 62 دستگاه خودروی ون با 266میلیارد و 900 میلیون ریال و ۵۰ دستگاه مینی‌بوس دو درب توسط شهرداری نیز در حال پیگیری است.

اجرای طرح جایگزین اتوبوس‌های مدل‌بالا به‌زودی 

امامی با بیان اینکه برای بازسازی 20 دستگاه اتوبوس فرسوده مبلغ 257میلیارد و 900 میلیون ریال اعتبار پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: بازسازی کامل هفت دستگاه اتوبوس بر اساس نظر کمیته فنی با اعتباری بالغ بر 18میلیارد ریال انجام شده و مجدد مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.
او  افزود: در آینده‌ای نزدیک طرح جایگزین اتوبوس‌های مدل‌بالا توسط مالکان و بهره‌برداران بخش خصوصی به جای اتوبوس‌های فرسوده و مدل پایین فعال در خطوط اتوبوس‌رانی نجف‌آباد  اجرا می‌شود.
 شهردار نجف‌آباد اظهار کرد: ساخت ۷۲ سایبان جدید متناسب با مبلمان شهری با 33میلیارد ریال اعتبار انجام شده است و نصب آن‌ها در مناطق مختلف شهرداری پس از فرایند قانونی انجام می‌شود؛ همچنین پیش‌بینی سـاخـت و تعویض ۱۵ باجه جدید فروش و شارژ کارت شهروندی برای نصب در سطح شهر در دستورکار شهرداری است.
برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

18 + دو =