هر مشعل نیروگاه در ساعت 40هزار لیتر مازوت می‌سوزاند

گرامیداشت یاد و خاطره سردار دل‌ها در آستانه سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی، صدر مطالب هفتادمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان قرار گرفت؛ به‌گونه‌ای که قبل از شروع جلسه، گروه سرود آوای مهر طاها با حضور در صحن علنی، دو قطعه مرتبط با ایام فاطمیه(س) و شهادت سردار سلیمانی را اجرا کردند.

تاریخ انتشار: 13:19 - دوشنبه 1401/10/12
مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه
هر مشعل نیروگاه در ساعت  40هزار لیتر  مازوت  می‌سوزاند

در ابتدای این جلسه، رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با گرامیداشت روز جهانی مقاومت و یاد سردار شهید سلیمانی گفت: حاج قاسم سلیمانی اثبات کرد در هر عصری می‌توانیم با اولیای خدا هم‌زمان و هم‌کلام باشیم و در هر عصری جلوه‌هایی از اخلاص و ایمان و خدمت به خلق را می‌توان رقم زد و او چنین بود.

محمد نورصالحی با اشاره به اینکه مردم، قدر بزرگی شهید حاج قاسم سلیمانی را در زمان حیات و هنگام شهادت دانستند، تصریح کرد: امیدواریم همواره راه او را بشناسیم و الگوگیری کنیم و ما نیز جا پای او بگذاریم.

نهضت انتقال صنایع آلاینده از اطراف اصفهان را کلید می‌زنیم

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در ادامه با اشاره به سهم ۶۷درصدی صنایع آلاینده در آلودگی هوای اصفهان گفت: با همکاری مردم، دستگاه‌های دولتی و مجموعه‌های قضایی، انتقال این صنایع را پیگیری می‌کنیم.

نورصالحی با تبریک آغاز سال نوی میلادی بیان کرد: امیدواریم سال جدید میلادی، به‌دوراز ظلم و ستم، نابرابری و بی‌عدالتی و سراسر خیروبرکت برای مردم جهان باشد.

او با گرامیداشت نهم دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، تصریح کرد: در این روز مردم به‌صورت خودجوش با هدف حمایت از ولایت و دوری‌جستن از دشمن برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی رقم زدند.

نورصالحی خاطرنشان کرد: در شرایطی هستیم که باید امیدآفرینی کنیم؛ اما نمی‌توانیم فراموش کنیم که به هر دلیلی، از قبل انقلاب تا کنون صنایع آلاینده در جوار شهر اصفهان جای گرفته‌اند.

این صنایع در موقعیت غیرکارشناسی در نظر اقلیمی قرار دارند که به علت جهت وزش باد آلایندگی آن‌ها وارد شهر می‌شود. او ادامه داد: چند ماه پیش در شورای ‌عالی ترافیک کشور، نماینده سازمان محیط‌زیست گزارش داد که بیش از ۶۷درصد آلودگی شهر اصفهان مربوط به این صنایع است.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: این آلودگی انواع عوارض و بیماری‌ها را به دنبال دارد و روزبه‌روز شاهد ابتلای اطرافیان خود به این بیماری‌ها هستیم. او اظهار کرد: نیروگاه با چهار مشعل و هرکدام در هر ساعت۴۰هزار لیتر مازوت می‌سوزاند و ضایعات آن در هوا گسترده می‌شود که جای تأسف دارد. تنها راه این است که نهضتی را برای انتقال این صنایع شروع کنیم.

نورصالحی با بیان اینکه بخشی از این صنایع خصوصی‌شده یا از طریق بورس واگذار شده‌اند، افزود: در گذشته قانون‌هایی برای انتقال پادگان‌ها و زندان‌ها داشتیم و اکنون به‌جد پیگیر می‌شویم که این صنایع از شعاع اطراف اصفهان خارج شوند.

او ادامه داد: ضمن اینکه این صنایع مکلف هستند با فیلترگذاری و تصفیه، اجازه انتشار آلودگی را ندهند، در عین انجام این اقدامات، با همکاری مردم، دستگاه‌های دولتی و مجموعه‌های قضایی، انتقال این صنایع را پیگیری می‌کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: ممکن است انتقال زمان ببرد؛ به‌عنوان‌مثال، ۱۰ سال یا کمتر و بیشتر طول بکشد؛ اما این صنایع از انتقال ضرر نمی‌کنند.

او گفت: بیش از ۵۰۰ هکتار زمین در بهترین نقطه ورودی شهر اصفهان به‌عنوان اراضی باارزش، در اختیار این صنایع است. پیشنهاد این است که این صنایع، چه عمومی، چه خصوصی و چه واگذارشده به عموم مردم در بورس، با مالکیت خود آن صنایع، به سمت شهرک علمی و تحقیقاتی که شامل صنایع پاک و غیرآلاینده و بدون نیاز به آب است، بروند.

او افزود: زمین‌ها ارزش‌افزوده پیدا می‌کنند، اشتغال دوچندان ایجاد می‌شود و دستگاه‌های دولتی که متولی تعیین کاربری هستند، در خصوص آزادسازی زمین‌های این صنایع پس از خروج همراهی خواهند داشت.

ما نیز با همفکری همکاران خود در شورا سعی می‌کنیم نهاد یا تشکیلاتی که وابستگی دولتی نداشته باشد، با مشارکت مردم و نخبگان و دغدغه‌مندان پایه‌گذاری کنیم و ان‌شاءالله از امسال انتقال این صنایع کلید بخورد. نورصالحی اظهار کرد: اگر این اتفاق در دوره ما رخ ندهد، امیدواریم روزی شاهد انتقال این صنایع باشیم و مردم اصفهان شاهد این اتفاق باشند.

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

بیست − 15 =