بایگانی سرویس دسته‌بندی نشده
دردهای شکمی که باید جدی گرفته شود
16:39 - 30 آبان 1402
دانستنی هفته:

دردهای شکمی که باید جدی گرفته شود

بعضی از دردها نیاز به پیگیری ندارد اما بسیاری از دردها نشانه بیماری است و نیاز جدی به درمان دارد به برخی از دردهای شکمی دکتر وحید گوهریان، فوق تخصص بیماری‌های گوارشی اشاره می‌کند:

رو در رو با رویارویی
17:09 - 28 آبان 1402

رو در رو با رویارویی

 اصولاً به وقایعی که طاقت‌فرسا به نظر می‌رسند، اهمیت ندهید، چرا‌که شما می‌توانید با یک برنامه‌ریزی، خودتان را از این وضع نجات دهید.

ملاقات چرخ‌ها!
12:53 - 27 آبان 1402
روایتی از یک قرار متفاوت جانبازان قطع‌نخاعی در گلستان شهدای اصفهان:

ملاقات چرخ‌ها!

یکی‌یکی می‌آیند؛ اما نه روی پاهایشان. یکی‌یکی می‌نشینند؛ اما نه روی زانوهایشان. حرف مشترک همه آن‌ها چرخش چرخ‌های ویلچری است که می‌چرخد و می‌چرخد. سال‌هاست می‌چرخد و برای خیلی‌هایشان بیش از ۴۰ سال است که شده رفیق، مرهم، همدم و شده پا… .

فرهنگ اصفهان؛ ریشه در شهادت
13:25 - 24 آبان 1402

فرهنگ اصفهان؛ ریشه در شهادت

با نزدیک شدن به‌روز تاریخی 25 آبان در اصفهان، آثار گرافیکی چشم‌نوازی از رویداد هنری «سیصد و هفتاد نقش ماندگار» در فضای مجازی و حقیقی منتشر شد که یکی از آن‌ها طرحی برآمده از تلفیق گنبد مسجد شیخ لطف‌الله و تابوت یک شهید بود.

هویت‌یابی کاذب؛ نتیجه تهاجم فرهنگی
16:59 - 15 آبان 1402

هویت‌یابی کاذب؛ نتیجه تهاجم فرهنگی

هر عاملی که در اندیشه مردم جامعه تغییر یا تحولی ایجاد کند، می‌تواند فرهنگ آن جامعه را نیز تغییر بدهد. در تعامل جوامع مختلف با یکدیگر دو پدیده در سطوح مختلف فرهنگی رخ می‌دهد؛ تبادل فرهنگی و تهاجم فرهنگی.

ادبیات؛ الفبای فرهنگ عمومی
16:15 - 15 آبان 1402
گفت‌وگو با رادمان رسولی مهربانی، مسئول میز ادبیات فارسی در شورای فرهنگ عمومی:

ادبیات؛ الفبای فرهنگ عمومی

در فرهنگ مردم، سطح اندیشه را همان عقاید و باورها و عناصر معنوی تشکیل می‌دهند. سطح بعدی تجلی زیستی عقاید و باورهاست. آیین‌ها و رسم‌ و رسوم فرهنگی را عقاید و باورها می‌سازند.

مدیری که با دانش‌آموزانش راهی جبهه می‌شد!
12:09 - 13 آبان 1402
گزارشی از اولین هنرستان اصفهان فعال در جبهه و پشت‌جبهه؛ «هنرستان ابوذر»:

مدیری که با دانش‌آموزانش راهی جبهه می‌شد!

مهندس اصغر شریفی‌پور مدیر سال‌های ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۹ هنرستان ابوذر بوده است، مدیری که در طول سال‌های جنگ تحمیلی کنار دانش‌آموزانش مانده، با آن‌ها جبهه رفته، با آن‌ها در عملیات شرکت کرده، با آن‌ها پای تابوت دانش‌آموزان شهید هنرستان گریه کرده و خودش هم مجروح شده است.

مسابقه دانستنی‌های سلامت
08:56 - 8 آبان 1402

مسابقه دانستنی‌های سلامت

هر هفته یک‌بار مسابقه‌ای با همکاری اداره توسعه فرهنگ سلامت وابسته به سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان برگزار می‌شود. برای شرکت در این مسابقه می‌توانید به سؤال چهار‌گزینه‌ای زیر پاسخ دهید تا به قید قرعه هدایایی ارزنده تقدیم شود.

تغییر کاربری و ضرورت تأمین نیاز جامعه محلی
11:07 - 30 مهر 1402

تغییر کاربری و ضرورت تأمین نیاز جامعه محلی

گاهی اوقات رویدادهایی که در یک منطقه برگزار یا مقرراتی که وضع می‌شود، به‌یک‌باره تغییرمسیر محسوسی را به جامعه محلی و بومی تحمیل کرده و آن‌ها را در مسیر طبیعی زندگی‌شان تا اندازه‌ای دچار سردرگمی می‌کند.

املاکی‌های اصفهان زیر ذره‌بین نظارت!
09:12 - 30 مهر 1402
بازرسی از این دفاتر تب رهن و اجاره را کاهش می‌دهد؟

املاکی‌های اصفهان زیر ذره‌بین نظارت!

تخت‌گاز قیمت رهن و اجاره در بازار مسکن در حالی است که سیاست‌گذاری‌ها برای کنترل بازار اجاره تاکنون راه به جایی نبرده است و ازآنجایی‌که هزینه اجاره‌بها بیشترین سهم را در سبد هزینه خانوارها دارد، حالا مستأجران اصفهانی آسیب‌پذیرترین قشر از ناحیه افزایش تورم هستند.

همراه با قهرمانان کار و ورزش
11:22 - 26 مهر 1402

همراه با قهرمانان کار و ورزش

هرساله 26 مهر تا دوم آبان به‌منظور آشنایی جامعه با اهمیت و اثرات کاربرد ورزش در زندگی فردی و اجتماعی، اشاعه و توسعه و ترویج ورزش در خانه و خانواده و توجه به جنبه‌های عمومی، حرفه‌ای و قهرمانی، هفته تربیت‌بدنی و ورزش نامیده شده است.

لرزه فرونشست بر پیکر میراث اصفهان
08:59 - 25 مهر 1402
زمین‌شناسان در گفت‌وگو با «اصفهان‌زیبا» از فرونشست آثار تاریخی می‌گویند:

لرزه فرونشست بر پیکر میراث اصفهان

تیر فرونشست زمین، بالاخره به پیکر ابنیه تاریخی اصفهان نیز رسید و آن‌ها هم از گزند این پدیده در امان نماندند. حالا، مدت‌هاست که زمین‌شناسان در رابطه با گسترش فرونشست در اصفهان و نفوذ آن به آثار باستانی، هشدار می‌دهند و از اثرات مخرب آن می‌گویند.