خانواده‌ها بهوش باشید:

لینک‌های جعلی، همچنان قربانی می‌گیرند

رئیس پلیس فتای استان، از شناسایی و دستگیری کلاهبرداری که در شبکه‌های اجتماعی با ترفند ارسال لینک جعلی سهام عدالت، از مردم کلاهبرداری می‌کرد، خبر داد.

تاریخ انتشار: 10:10 - پنجشنبه 1402/11/12
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
لینک‌های جعلی، همچنان قربانی می‌گیرند

به گزارش اصفهان زیبا؛ به نقل از پایگاه خبری پلیس، رئیس پلیس فتای استان، از شناسایی و دستگیری کلاهبرداری که در شبکه‌های اجتماعی با ترفند ارسال لینک جعلی سهام عدالت، از مردم کلاهبرداری می‌کرد، خبر داد.

شگرد کلاهبردار و دستگیری او

سرهنگ سيد مصطفي مرتضوي، رئیس پلیس فتا استان در این رابطه چنین توضیحی داد: در پی ارسال لینک جعلی با عنوان سود سهام عدالت برای شهروند محترم اصفهانی و برداشت غیرمجاز از حساب او، پرونده‌ای در  پلیس فتا تشکیل شد.

شاکی در اظهارات خود بیان داشت که پیامی مبنی بر تخصیص سود سهام عدالت در یکی از شبکه‌های اجتماعی برای او ارسال‌شده است.

بدین ترتیب و علی‌رغم توصیه‌های مکرر پلیس در خصوص کلیک نکردن بر روی لینک‌های مجرمانه، شاکی در دام شیادان سایبری گرفتار شده است و مبلغ 200 میلیون ریال از حساب او برداشت ‌شده است.

اما در پی این شکایت و پس از تشکیل پرونده، اقدامات لازم در خصوص ردگیری وجه برداشت‌‌شده از حساب شاکی پرونده صورت گرفت و کارشناسان مرکز مبارزه با جرائم سایبری در کوتاه‌ترین زمان ممکن موفق به شناسایی متهم پرونده شدند.

با توجه به تحقیقات فنی و تخصصی صورت گرفته، پس از هماهنگی با مراجع قضایی وجه برداشت‌شده به‌حساب شاکی اصفهانی بازگردانده شد و متهم جهت سیر مراحل قضایی به دادسرا معرفی شد.

توصیه

باید توجه داشت که مجرمان سایبری برای ارسال لینک‌های جعلی از ترفندهای مختلفی استفاده می‌کنند تا کاربران را برای کلیک بر روی این لینک‌های مجاب کنند، از این‌ رو  کلیک کردن بر روی لینک‌های جعلی فارغ از اینکه در بستر پیامک یا شبکه‌های اجتماعی یا از هر روش دیگری برای کاربران ارسال می‌شود، خطرناک است. لذا هم‌وطنان به این نکته توجه داشته باشند که برای پیشگیری از هرگونه آسیب از کلیک بر روی لینک‌های دریافتی جدا خودداری کنند و برای مشاوره و اعلام گزارش با کارشناسان مرکز فوریت‌های سایبری با شماره تماس 096380 در ارتباط باشند.

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سیزده − 10 =