رشد ۱۷.۷ درصدی ارزش صادرات در سال جاری

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه صادرات در سال جاری ۱۷.۷ درصد رشد ارزشی را تجربه کرده است، گفت: در بخش واردات ۱۶.۹ درصد رشد داشتیم که بخش عمده آن مربوط به کالاهای واسطه‌ای و سرمایه‌ای می‌شود.

تاریخ انتشار: 13:26 - شنبه 1401/12/20
مدت زمان مطالعه: < 1 دقیقه
رشد ۱۷.۷ درصدی ارزش صادرات در سال جاری

به گزارش اصفهان زیبا؛  به نقل از خبرگزاری ایمنا سیدرضا فاطمی‌امین در آئین آغاز دهمین دوره انتخابات اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با بیان اینکه بزرگ‌ترین ثروت یک کشور سازمان‌های آن است، اظهار کرد: تشکل‌ها و سازمان‌ها، فعالیت‌های اصلی را انجام می‌دهند؛ حاکمیت می‌تواند اهداف مشترک را ترسیم و زیرساخت را فراهم سازد و با ایجاد تسهیل‌گری و انجام نظارت به ایجاد سازمان‌های قوی کمک کند. / صادرات

وی با بیان اینکه در دولت سیزدهم همدلی و تعامل با اتاق‌های بازرگانی برقرار شد، خاطرنشان کرد: امیدواریم این همراهی دولت و بخش خصوصی تداوم داشته باشد زیرا برای انتخابات، اقدامات گسترده‌ای انجام شد که امیدواریم سرآغاز یک تحول جدید باشد تا اتاق‌ها با یکدیگر و در همکاری با حاکمیت به اعتلای اقتصاد کشور کمک کنیم.

وزیر صمت با تاکید بر اینکه آمار کلان گویای اقدامات خوب و حرکت به سمت رشد است، خاطرنشان کرد: براساس اعلام مرکز آمار، شاهد رشد پنج درصدی صنعت در ۹ ماهه امسال بودیم و رشد بخش معدن هم پس از چند سال، مثبت شده است.

فاطمی‌امین با بیان اینکه صادرات در سال جاری ۱۷.۷ درصد رشد ارزشی را تجربه کرده است، گفت: در بخش واردات ۱۶.۹ درصد رشد داشتیم که بخش عمده آن مربوط به کالاهای واسطه‌ای و سرمایه‌ای می‌شود.

وزیر صمت با تاکید بر اینکه صادرات افزایش داشته است، اظهار کرد: در سال جاری ۱۶ درصد واردات کالاهای واسطه‌ای و ۵۱ درصد کالای سرمایه‌ای رشد داشته درحالی‌که واردات محصولات مصرفی هشت درصد کاهش را تجربه کرده است.

انتهای پیام/

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج × 2 =