به مخاطبان می‌گفتم کتب تالیفی را انتخاب کنند

گفت‌وگو با مریم درخشان‌فر، مدیر انتشارات فصل هفتم، درباره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران انتشارات فصل هفتم یکی از ناشران کم‌سن‌وسال اما کوشای اصفهان است که به صورت تخصصی در زمینه انتشار کتب مربوط به حوزه کسب‌وکار و روان‌شناسی فعالیت می‌کند

تاریخ انتشار: 16:04 - سه شنبه 1402/03/2
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
به مخاطبان می‌گفتم کتب تالیفی را انتخاب کنند

به گزارش اصفهان زیبا؛ گفت‌وگو با مریم درخشان‌فر، مدیر انتشارات فصل هفتم، درباره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران انتشارات فصل هفتم یکی از ناشران کم‌سن‌وسال اما کوشای اصفهان است که به صورت تخصصی در زمینه انتشار کتب مربوط به حوزه کسب‌وکار و روان‌شناسی فعالیت می‌کند و گوشه‌چشمی هم به رمان و ادبیات دارد.

این انتشارات امسال برای بار اول در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران شرکت کرد. نظر مریم درخشان‌نیا، مدیر انتشارات فصل هفتم را درباره این نمایشگاه جویا شدیم.

درخشان‌نیا که پیش از این سابقه حضور در نمایشگاه کتاب تهران را نداشته، حال و هوای نمایشگاه را نسبت به توقعش مثبت ارزیابی کرده و از میزان فروشش رضایت کامل دارد. او درباره کتاب‌های پرفروشش به خبرنگار اصفهان زیبا گفت:

در زمینه کتاب‌های تالیفی حوزه کسب‌وکار فروش بسیار خوبی داشتیم. برای مثال کتاب «برندت را زندگی کن» از میلاد کوچکیان و «نوجوان کارآفرین» از همین نویسنده و نیز «صد مهارت جهانی در بازاریابی» اثر مشترک دکتر کامران صحت و مهندس سید سعید محسنی جزو کتب پرفروش ما بوده است.

او دلیل اصلی این فروش رضایت‌بخش را تالیفی بودن این آثار و روان بودن متن اثر و نیز طرح جلد مناسب و گویا و صحافی خوب کتاب عنوان می‌کند و می‌گوید: در زمینه کتاب‌های کسب‌وکار و روان‌شناسی معتقدم کتب تالیفی تاثیر بیشتری بر زندگی و حرفه مخاطب نسبت به کتب ترجمه‌ای دارد و مخاطبان را به خرید کتاب‌های تالیفی تشویق می‌کردم؛ زیرا تکنیک‌های ارائه‌شده در این آثار کاربرد بیشتری در جامعه ایران دارد.

مدیر انتشارات فصل هفتم ضمن بیان اینکه به هزینه‌های سنگین نمایشگاه برای ناشران غیرتهانی اشراف داشته، در خصوص تامین مکان به مسئولان پیشنهادی می‌دهد و می‌گوید: مسئولان فضایی را برای اسکان ناشران غیرتهرانی به ویژه خانم‌ها در نظر بگیرند. من پیش از آمدن، یک ماه درگیر پیدا کردن جا برای اسکان بودم تا بتوانم مکان مناسبی پیدا کنم و جایی هم که پیدا کردم، چند خانم اسکان داشتیم که همگی ناشر بودیم و با این معضل درگیر بودیم.

درخشان‌نیا ادامه می‌دهد: با توجه به اینکه الان کتاب‌های الکترونیک جایگاه مناسبی میان مردم پیدا کرده و مخاطبان به دلیل وجود این نوع از کتب و همچنین وضعیت اقتصادی، کتاب‌های چاپی کمتری می‌خرند، استقبال مردم از کتاب نسبت به سال‌های گذشته کمتر شده و همین موضع روی فروش ناشران تاثیر گذاشته است. ما ناشران غیرتهرانی اگر فروش خوبی در نمایشگاه داشته باشیم، این درآمد با هزینه‌های حضور در نمایشگاه سربه‌سر می‌شود و سودی باقی نمی‌ماند.

مریم درخشان‌نیا در پایان فضای نمایشگاه را از لحاظ تاثیر روی شناخته‌شدن برند انتشارات فصل هفتم مثبت ارزیابی کرد.

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یک × 1 =