ذوب‌آهن قربانی خریدهای سوخته

مهدی تارتار و تیمش برای هفتمین بازی متوالی موفق به کسب پیروزی نشدند تا اوضاع نه چندان مطلوب ذوب‌آهن در رقابت‌های لیگ برتر همچنان ادامه داشته باشد.

تاریخ انتشار: 09:47 - پنجشنبه 1401/11/20
مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
ذوب‌آهن قربانی خریدهای سوخته

مهدی تارتار و تیمش برای هفتمین بازی متوالی موفق به کسب پیروزی نشدند تا اوضاع نه چندان مطلوب ذوب‌آهن در رقابت‌های لیگ برتر همچنان ادامه داشته باشد. البته نماینده فوتبال اصفهان خوش شانس است که تیم‌های پایین‌تر در جدول مثل نفت مسجدسلیمان و نفت آبادان شرایط آنچنان مناسبی در این هفته‌ها نداشتند و گرنه ذوب آهن هم با توجه به امتیازاتی که از دست داده می‌توانست جایگاهی بدتر از این را هم در لیگ امسال تجربه کنند.

به هر حال اصفهانی‌ها خوش‌شانس بودند که تا به امروز ذوب آهن خودش را از منطقه سقوط دور نگه داشته و شاید ادامه این شرایط بتواند نماینده فوتبال اصفهان را با سلام و صلوات در پایان فصل در لیگ برتر حفظ کند.ذوب آهنی‌ها در شرایطی امتیازات بازی خانگی خودشان را با ملوان تقسیم کردند که توانسته بودند گل اول بازی را هم به ثمر برسانند و اگر در بحث دفاعی عملکرد بهتری به نمایش می‌گذاشتند ذوب آهن با گرفتن ۳ امتیاز می‌توانست رقیب مستقیم خودش یعنی ملوان را هم با شکست روبه‌رو کند.

به هر حال مهدی تارتار به عنوان نفر اول کادر فنی ذوب آهن باید جوابگوی نتایجی که تیمش کسب می‌کند هم باشد و از آنجایی که خریدهای معمولی و سوخته تارتار در نیم‌فصل هنوز نتوانستند در این چند بازی به این تیم کمک کنند باید از مهدی تارتار انتقاد کرد که پول و هزینه ذوب‌آهن را صرف خریدهای معمولی و نه چندان تأثیرگذار در ترکیب تیمش کرده و باشگاه و تیمی که روزگاری نه چندان دور آقای گل‌های درخشانی را به لیگ فوتبال ایران معرفی کرده، امروز در حسرت داشتن یک مهاجم گلزن در ترکیب خودش می‌سوزد.

حبیب فرعباسی: توپ آنچنان مهم و خطرناکی بر روی دروازه فرعباسی نیامد تا دروازه بان ذوب آهن را دچار دردسر کند و البته او بر روی گل دریافتی هم تقصیر آنچنانی نداشت، در نهایت همین که یک بار دروازه‌اش در برابر حریف شمالی باز شد، می‌تواند نمره منفی برای او به همراه داشته باشد.
حامد نورمحمدی: مدافع چندان بلندقامتی نیست که از او انتظار داشته باشیم ضربات سر داخل محوطه جریمه را بزند.

ولی به نظر می‌رسد که نورمحمدی به خاطر شرایط هفته‌های اخیر ذوب‌آهن کمی عصبی بازی می‌کند و این موضوع می‌تواند تمرکز خط دفاعی ذوب‌آهن را برهم بزند. آرمان اکوان: هرچه به ترکیب ذوب‌آهن نگاه می‌کنیم، به جز اکوان و قریشی بازیکنان دیگری را نمی‌بینیم که توانایی سرزنی در محوطه جریمه خودی و البته هجده قدم حریف را داشته باشند، با این حال اکوان باید بر روی گل دریافتی عملکرد بهتری از خودش به نمایش می‌گذاشت.

‌او یکی دو بار هم از بازیکن مستقیم خودش دریبل خورد که این موضوع برای اکوان یک نقطه منفی به حساب می‌آید. جلال مداحی: از بین این همه بازیکن جوان و ناشناخته که در ترکیب ذوب‌آهن به میدان می‌روند، به نظر می‌رسد که جلال مداحی آینده درخشان‌تری در پیش رو دارد و اگر بتواند جواب اعتماد مهدی تارتار را در ترکیب تیمش بدهد، شاید در سال‌های آینده ذوب‌آهنی‌ها یک مدافع چپ بسیار خوب در ترکیب خودشان داشته باشند.

تنها گل ذوب‌آهن هم بر روی حرکت مداحی به ثمر رسید و او باید قدر خودش را بیشتر از این‌ها بداند. امیرحسین جدی: برای اینکه بتواند در فوتبال ایران پیشرفت کند، باید بازی‌های رامین رضاییان در ترکیب سپاهان را چند بار تماشا کند تا بداند وظیفه یک مدافع فقط ایستادن درون زمین خودی و زدن زیر توپ نیست و باید با نفوذهایی که انجام می‌دهد فرصت را برای گلزنی هم بازی‌هایش فراهم کند. اما جدی در مقابل ملوان حرفی برای گفتن نداشت.

صادق صادقی: بعد از چند بازی خوب در ترکیب ذوب آهن چند هفته‌ای است که صادقی نتوانسته عملکرد مناسبی برای تیمش ارائه بدهد و همین موضوع باعث شد که در آغاز نیمه دوم هم از زمین بازی خارج شود تا شاید با این تعویض ذوب‌آهن عملکرد بهتری داشته باشد. جانشین صادقی یعنی محمد قریشی هم بر روی گل دریافتی پرش اشتباهی انجام داد تا در نهایت این تعویض آنچنان به سود ذوب‌آهن هم تمام نشود.

عرفان معصومی: خرید جدید ذوب‌آهن در دومین بازی خودش هم برای این تیم چیزی برای نمایش نداشت و بسیار عجیب است که مهدی تارتار در نیم فصل بودجه ذوب‌آهن را صرف خریدهای بی‌تأثیر در ترکیب تیمش کرده است‌. روح الله سیف الهی: او بعد از نورمحمدی به نوعی با تجربه‌ترین بازیکن ذوب‌آهن در درون زمین بود تا شاید بتواند مشکلات ذوب‌آهن در فاز هجومی را حل کند. اما سیف‌اللهی هم به جز یکی دو خطایی که از بازیکنان حریف گرفت، چیزی برای ارائه نداشت و در نهایت هم خیلی زود جای خودش را در اوایل نیمه دوم به سامان نریمان جهان داد.

پوریا پورعلی: از این بازیکن هم چیز خاصی در ترکیب ذوب آهن ندیدیم و به نظر می‌رسد که اگر در زمین هم حضور نداشت ذوب آهن ۱۰ نفره تفاوتی با ذوب‌آهن ۱۱‌نفره نداشت. سجاد عاشوری: در نیم‌فصل اول عاشوری یک مهره قابل اطمینان برای ذوب آهن بود اما این روزها هیچ نشانی از آن بازیکن تکنیکی، دونده و خطرناک ندارد و همین موضوع باعث شده تا عاشوری یک بازیکن متوسط در ترکیب ذوب‌آهن باشد، او باید از خودش بپرسد که چرا آنقدر عملکردش بد و غیر قابل باور بود که تارتار بیشتر از ۴۵ دقیقه به او فرصت بازی در ترکیب ذوب‌آهن نمی‌دهد.

محمد حسین اسلامی هم به عنوان جانشین آشوری کار خاصی در ترکیب ذوب‌آهن انجام نداد تا دو بازیکن تکنیکی اصفهان روز بدی را پشت سر بگذارند. محمدرضا سلیمانی: در ترکیب تیمی که یک مهاجم گلزن و تخصصی وجود ندارد، سلیمانی تنها ابزار تارتار برای حضور در خط حمله است، با این حال سلیمانی هم فاکتورهای لازم برای تبدیل ‌شدن به یک مهاجم گلزن را ندارد و تلاش‌های او در درون زمین نتیجه‌ای در بر نداشت.

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

17 − شش =