توجه اصلی به جنایات صهیونیست‌ها معطوف باشد 

تجمع گسترده تانک‌ها و ادوات نظامی رژیم صهیونیستی در نزدیکی رفح، حاکی از حمله قریب‌الوقوع این رژیم سفاک و خون‌خوار به مردم مظلوم غزه است.

تاریخ انتشار: 08:52 - دوشنبه 1403/02/10
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
توجه اصلی به جنایات صهیونیست‌ها معطوف باشد 

به گزارش اصفهان زیبا؛ تجمع گسترده تانک‌ها و ادوات نظامی رژیم صهیونیستی در نزدیکی رفح، حاکی از حمله قریب‌الوقوع این رژیم سفاک و خون‌خوار به مردم مظلوم غزه است.

بیش از هفت ماه از تجاوز رژیم صهیونیستی به پهنه کوچک غزه می‌گذرد و حدود چهل هزار نفر از کودکان و زنان و مردم بی‌پناه غزه در مظلومانه‌ترین صحنه‌ها به شهادت رسیدند و حدود هشتاد هزار نفر هم زخمی و مجروح و نقص عضو شده‌اند و بخش اعظم غزه هم با بمباران‌های وسیع به اندازه حجم چندین بمب اتمی طوری تخریب شده است که بر اذعان کارشناسان سازمان ملل بیش از ۱۴ سال آواربرداری آن‌ها به طول می‌انجامد.

در این مدت تنها نقطه‌ای که تقریبا مصون مانده و بیش از ۵/۱ میلیون آواره فلسطینی را در خود جای‌داده شهر مرزی رفح است و در محاصره غذایی و دارویی هم هستند. بسیاری از قحطی آب و مواد غذایی خبر می‌دهند که اگر این وضعیت همچنان ادامه یابد، با فاجعه بزرگ انسانی در این شهر روبه‌رو هستیم؛ ولیکن رژیم صهیونیستی ظاهرا تعجیل در نسل‌کشی مردم باقیمانده غزه دارد و با تجهیزات سنگین نظامی در حال آماده‌سازی برای حمله‌ور شدن به رفح با این تراکم جمعیت عظیم است که حتی کوچه‌ها و خیابان‌هایش هم محل چادر آوارگان است و هرگونه حمله‌ای هزاران نفر را به کشتن می‌دهد.

متأسفانه در چنین شرایطی کشورهای عربی و همسایگان اسرائیل نه‌تنها کمکی به ملت مظلوم غزه نمی‌کنند، بلکه بی‌شرمانه در رهگیری موشک‌ها و پهپادهای ایرانی به‌سوی اسرائیل با آمریکا و انگلیس و فرانسه سعی در ساقط کردن آن‌ها داشتند؛ گرچه عملیات غرورآفرین دلاورمردان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دل‌ ملت‌های مسلمان و مخصوصا مردم فلسطین در کرانه باختری و غزه را شاد کرد و درس بزرگی را به صهیونیست‌ها و حامیانش داد.

عدم اجرای مصوبه شورای امنیت سازمان ملل برای آتش‌بس در غزه بیش‌ازپیش بی‌اعتباری این نهاد بین‌المللی را ثابت کرد و نشان داد که آمریکا و اسرائیل تابع شورای امنیت هم نیستند و تنها اهرمی که برای متوقف کردن جنگ غزه باقی می‌ماند، همین اعتراضات و مخالفت‌های میلیونی و گسترده مردمی در سرتاسر دنیا و مخصوصا کشورهای غربی است.

خوشبختانه خیزش عجیبی تمامی دانشگاه‌های آمریکا و بعضی کشورهای اروپایی را در بر گرفته و هزاران دانشجوی دختر و پسر به همراه استادانشان به تحصن‌ها و تجمع‌هایی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و غزه پرداخته و علی‌رغم خشونت شدید پلیس و ضرب و شتم دانشجویان و دستگیری آن‌ها همچنان برخواسته خود که توقف نسل‌کشی مردم غزه و فلسطین است تأکیددارند؛ ولیکن مسئولان آمریکایی و بعضی دول اروپایی که سرسپرده صهیونیست‌های وحشی هستند، دانشجویان را به یهودی‌ستیزی متهم می‌کنند‍!

معلوم نیست چند هزار نفر دیگر از مردم غزه باید کشته شوند تا شاید مسئولان آمریکایی به نسل‌کشی مردم فلسطین اعتراف کنند!‍  عجیب است که مسئولان آمریکایی حاضرند در دفاع از صهیونیست‌ها دانشجویان نخبه‌شان را هم بکشند؛ چراکه در بام این دانشگاه‌ها تیربار و تک‌تیرانداز مستقر کرده‌اند؛ یعنی در حقیقت این صهیونیست‌ها هستند که مسئولان آمریکایی را در چنگ خود دارند و مسئولان آمریکا حاضرند حتی ملت خود را هم فدای اسرائیل کنند‍!

در چنین شرایطی وظیفه کشورها و ملت‌های اسلامی بسیار سنگین است و دولت و ملت ایران هم همیشه در دفاع از ملت مظلوم فلسطین آمادگی خود را عملا ابراز کرده است و عملیات «وعده صادق» نیز جلوه‌ای از همین حمایت بود.  در این وضعیت، حرکت مسئولان داخل کشور باید هماهنگ با سیاست خارجی کشور بوده و توجه اصلی به‌سوی جنایات رژیم صهیونیستی، معطوف باشد و از سوژه آفرینی در داخل پرهیز شود؛ چراکه دشمنان با ابزارهای تبلیغاتی‌شان مترصدند تا با کمترین رخدادها و سوء‌عملکردها اذهان جهانیان را به‌سوی جمهوری اسلامی ایران بچرخانند.

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج × چهار =