دیدار پس از 4 سال

گروه هفتم جام جهانی قطر، محل دیدار مجدد سه تیم از چهار تیم گروه E جام جهانی 2018 روسیه است. برزیل، سوئیس و صربستان همچون دوره گذشته جام جهانی در یک گروه قرار دارند و تنها کامرون به جمع آن‌ها اضافه شده است. شاید در ظاهر پیش بینی برای مشخص کردن تیم‌های صعود کننده از این گروه آنچنان دشوار به نظر نرسد، اما دو تیم سرسخت اروپایی این گروه که در تورنمنت‌های مختلف ثابت کرده اند می‌توانند برای هر تیمی ‌دردسر ساز شوند و تیم ملی کامرون که این روزها از آمادگی خوبی بهره می‌برد؛ احتمال رخ دادن هر شگفتی را ممکن می‌کنند. در ادامه مروری بر وضعیت تیم‌های حاضر در این گروه خواهیم داشت:

تاریخ انتشار: 20:33 - یکشنبه 1401/08/29
مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
دیدار پس از 4 سال

سلسائو، به دنبال قهرمانی

یکی دیگر از مدعیان اصلی قهرمانی در جام جهانی 2022 قطر تیم ملی برزیل است. در نخستین جام جهانی که در سال 2002 در قاره آسیا برگزار شد؛ تیم ملی برزیل توانست پنجمین عنوان قهرمانی خود در این رقابت‌ها را بدست بیاورد و حال پس از 20 سال در دومین جام جهانی برگزار شده درقاره کهن، امیدوار هستند که خاطرات شیرین گذشته را تکرار کنند. شاگردان تیته، برای صعود به جام جهانی مسیر دشواری را پیش رو نداشتند و با قدرت توانستند با مجموع 45 امتیاز به جام جهانی قطر صعود کنند.
آن‌ها در بازی‌های تدارکاتی خود نیز عملکرد خوبی داشتند و به خوبی با برنامه ای بلند مدت خود را برای حضور هرچه موفق تر در قطر آماده کردند. با توجه به نمایش درخشان بازیکنان برزیلی در لیگ‌های مختلف اروپایی، سرمربی این کشور با دغدغه ای بسیار شیرین روبرو بود و کار دشواری برای انتخاب لیست نهایی تیم ملی این کشور داشت.
بازیکنانی همچون مارسلو، روبرتو فیرمینو و کوتینیو علی رغم نمایش‌های موفق در ماه‌های اخیر جایی در لیست پر ستاره تیته نداشتند و باید از خانه نظاره گر تیم ملی خود در جام جهانی باشند.
بر اساس آمارهای اوپتا، تیم ملی برزیل با 16.3 درصد بیشترین شانس را در بین تمامی‌ تیم‌های حاضر در جام برای کسب عنوان قهرمانی دارد که با حضور ستارگانی همچون مارکینیوش، آنتونی، ژسوس، وینیسیوس و آلیسون بکر این امر دور از ذهن نیست.سلسائو باید در نخستین دیدار خود با تیم صربستان روبرو شود که آزمون سختی در بازی اول برای آن‌ها خواهد بود.

صربستان، به دنبال اثبات خود

دراگان استویکوویچ، اسطوره سالیان دور فوتبال این کشور پس از اینکه برای مدتی به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال صربستان انتخاب شد؛ به عرصه مربیگری وارد و توانست نتایج چشمگیری را با عقاب‌ها بدست بیاورد. در مرحله انتخابی جام جهانی، آن‌ها با پرتغال هم گروه بودند و در کمال تعجب بالاتر از شاگردان سانتوس جواز حضور مستقیم در رقابت‌های جام جهانی را بدست آوردند.
  بازیکنان نام آشنایی همچون الکساندر میتروویچ، دوشان ولاهویچ، سرگی ملینگوویچ ساویچ از مهره‌های اصلی این تیم در جام جهانی پیش رو هستند. سبک بازی فیزیکی همراه با حملات بسیار خطرناک آن‌ها باعث می‌شود که دفاع هیچ تیمی در برابر آن‌ها در امان نباشد و با حضور بازیکن با تجربه ای همچون دوشان تادیچ دروازه تمامی تیم‌ها به سختی تهدید شود.
علی رغم اینکه در طول تاریخ تیم ملی صربستان از ستارگان متععدی در ترکیب خود بهره برده است، اما عملکرد خوبی در تورنومنت‌های مختلف و به خصوص جام جهانی نداشتند و به راحتی حذف شده اند. با این حال در جام جهانی پیش رو تیم قدرتمند صربستان به دنبال پیش روی به سوی مراحل بالاتر جام است تا بیش از پیش خود را به همگان اثبات کند.
شاگردان استویکوویچ در بازی اول خود در مرحله گروهی جام جهانی قطر با زرد پوشان برزیلی دیدار خواهند کرد که می تواند برای صعود آن‌ها به دور بعد این جام بسیار تعیین کننده باشد.
                                                    حضور صربستان در گروه هفتم جام جهانی قطر 2022 - اصفهان زیبا

سوئیس، سرسخت همچون صخره

یکی دیگر از تیم‌های سرسخت این دوره از رقابت‌های جام جهانی بدون شک تیم ملی سوئیس است. سوئیس در مرحله انتخابی جام جهانی در گروهی که قهرمان یورو2020 نیز در آن حضور داشت؛ توانست بالاتر از شاگردان مانچینی جواز صعود مستقیم به رقابت‌های جام جهانی 2022 قطر را بدست بیاورد. سوئیس در حالی پای به رقابت‌های جام جهانی می‌گذارد که با نمایشی درخشان در یورو 2020 فرانسه را از دور رقابت ها حذف و در بازی نزدیک و در ضربات پنالتی مقابل اسپانیا با جام وداع کردند.
آن‌ها همچنین در مرحله انتخابی جام جهانی نیز عملکرد بسیا خوبی از خود نشان دادند تا همانطور که گفته شد صدرنشین گروه خود شوند. مورات یاکین، مربی تیم ملی سوئیس به همراه بازیکنانی همچون مانوئل آکانجی، گرانیت ژاکا، هریس صفرویچ و یان زومر به دنبال شکستن طلسم حذف در مرحله یک هشتم جام جهانی هستند و سعی دارند تا مراحل بالاتر این جام پیش روی کنند.
ضد حملات این تیم یکی از نقاط قوت سرخ پوشان سوئیسی است که می‌تواند برای دیگر تیم‌های این گروه و نیز در صورت صعودشان در مرحله حذفی برای دیگر رقبا دردسر ساز شود. سوئیس در بازی نخست خود با کامرون بازی خواهد کرد که سنجش خوبی برای شاگردان مورات یاکین خواهد بود.

کامرون، یادآور خاطرات شیرین گذشته

نام تیم ملی کامرون برای اکثر فوتبال دوستان یادآور خاطرات جام جهانی 1990 است. جام جهانی که آن‌ها تحسین تمامی ‌جهان را برانگیختند و تا مرحله یک چهارم نهایی نیز پیش روی کردند. نام کامرون یاد آور ساموئل اتوئو، فوق ستاره سالیان نه چندان دور تیم‌های بارسلونا و اینتر است که در لباس تیم ملی این کشور بازی‌های زیبایی را برای علاقمندان به فوتبال به نمایش گذاشت.
شیرهای آفریقایی پس از عدم راهیابی به جام جهانی 2018 روسیه، حال مجددا به این تورنومنت بازگشته اند تا خاطرات شیرین سالیان دور را زنده کند. گرچه آن‌ها در حضور‌های اخیر خود در این جام عملکرد چندان خوبی از خود ثبت نکرده اند اما هیچ مانعی برای رویا پردازی آن‌ها به یاد گذشته وجود ندارد. شاگردان ریگوبرت سانگ، بازیکن پیشین تیم ملی این کشور که به دلیل سبک بازی خشن و نیز مدل موهای عجیبش در خاطرات باقی مانده است.
در مسابقه ای تراژدیک الجزایر را حذف کردند و راهی قطر شدند. آن‌ها در حالی که در مجموع دو بازی با نتیجه 2 بر 1 از حریف خود عقب بودند، در نهایت با گل دقیقه 124 مجوز حضور در جام جهانی را به شکلی عجیب به دست آوردند.
دو ستاره نام آشنای این روزهای تیم ملی فوتبال این کشور آندره اونانا و اریک ماکسیم چوپوموتینگ هستند که می‌توانند در جام جهانی پیش رو برای تیم ملی کشورشان بسیار مفید ظاهر شوند. کامرون باید با سوئیس در نخستین دیدار خود روبرو شود که بازی حساسی برای آن‌ها خواهد بود.

برنامه دیدار‌های گروه هفتم رقابت‌های جام جهانی 2022 قطر:

3 آذر سوئیس- کامرون ساعت 13:30 ورشگاه الجنوب
3 آذر برزیل- صربستان ساعت 22:30 ورزشگاه لوسیل
7 آذر کامرون- صربستان ساعت 13:30 ورزشگاه الجنوب
7 آذر برزیل- سوئیس ساعت 19:30 ورزگشاه 974
11 آذر صربستان- سوئیس  ساعت 22:30 ورزشگاه 974
11 آذر کامرون- برزیل ساعت 22:30 ورزشگاه لوسیل
برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

بیست − 14 =