کاهش ۱۵ درصدی بودجه شورای عالی استان‌ها

رییس شورای عالی استان ها با گلایه از کاهش بودجه این شورا گفت: به رغم نگاه مثبت دولت به شوراها، شاهد کاهش ۱۵ درصدی بودجه این شورا بودیم که با تعاملاتی که با مجلس شورای اسلامی داریم، امیدواریم این نقیصه رفع شود.

تاریخ انتشار: 14:17 - پنجشنبه 1401/12/11
مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه
کاهش ۱۵ درصدی بودجه شورای عالی استان‌ها

به گزارش اصفهان زیبا؛ به نقل از خبرگزاری ایرنا در آغاز چهاردهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها افزود: در این زمینه با مجلس شورای اسلامی و کمیسیون تلفیق بودجه جلسات مفصلی داشتیم و درخواست کردیم تا این نقیصه رفع شود و در مجلس شاهد افزایش بودجه شورای عالی استان‌ها باشیم.

وی ادامه داد: توقع ما از سازمان برنامه و بودجه این است که به گونه‌ای عمل شود تا نظام شورایی به قله‌های قانون اساسی و آن جایگاهی که امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری بر آن تاکید کرده‌اند، برسد.

رییس شورای عالی استان ها با تقدیر از حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، گفت: به فضل الهی بار دیگر شاهد هنرنمایی بزرگ ملت ایران بودیم. حضوری که باطل السحر نقشه دشمنان بود و نقشه آنان را نقش بر آب کرد. / بودجه

سروری افزود: تمام رسانه‌های استکبار بسیج شدند تا نظام را ساقط کنند اما مردم به صحنه آمدند و حضورشان افرادی را که امید زیادی بسته و برنامه‌ریزی‌های فراوانی کرده بودند تا همبستگی ملت را از بین ببرند ناامید کرد.

رییس شورای عالی استان‌ها ادامه داد: تقویت نظام شورایی یعنی تقویت جمهوریت و اینکه تصمیم سازی و تصمیم‌گیری بر عهده مردم است و این را دشمنان تلاش دارند برهم بزنند و بین مردم اختلاف و شکاف ایجاد کنند و روند تجزیه کشور را دنبال کنند اما مردم ما همه در یک موضوع مشترک هستند که آن اسلام و ایران است که خط قرمز آنها است و دشمنان نخواهند توانست آن را از بین ببرند.

سروری در بخش دیگری از صحبت‌هایش با تأکید بر موضوع آموزش شوراها اظهار داشت: نظام شورایی کشور باید از قوانینی با کیفیت بالا برخوردار باشد و باید بتوانیم با کیفی‌بخشی آموزش موجبات ارتقای شوراها را فراهم آوریم.

وی گفت: دیروز اولین مرحله کاری آموزش در جمع نمایندگان شورای عالی استان‌ها را شروع کردیم و سعی بر این است تا با کمک وزارت کشور این روند را با قدرت ادامه دهیم. ابلاغ دستورالعمل مربوط به این مورد توسط وزارت کشور، نوید اتفاقات خوبی را در این حوزه می‌دهد.

سروری با تشکر از سازمان صدا و سیما گفت: برای سال آینده ۲۵ دقیقه از وقت پربازدید شبکه یک سیما برای معرفی شورای عالی استان‌ها و نظام شورایی اختصاص پیدا کرده که جا دارد از مجموعه صدا و سیما قدردانی کنم چرا که تجلی مردم‌پایه‌بودن جمهوری اسلامی، تبلورش در نظام شورایی کشور است.

وی با بیان اینکه، نظام شورایی روزهای خوبی در پیش خواهد داشت‌ و سال آینده، اتفاقات خوبی خواهد افتاد، خاطرنشان کرد: از این به بعد به صورت ماهانه جلسات منظم هیات رییسه با روسای کمیسیون‌های تخصصی شورای عالی استان‌ها برای هم‌افزایی و تعامل بیشتر تشکیل خواهد شد که امیدواریم، منجر به طرح‌ها و لوایح مناسبی برای سال جدید شود.

در ادامه با حضور محسن رضایی معاون اقتصادی رییس‌جمهور، رئیس شورای عالی استان‌ها با خیر مقدم به رضایی وی را یادگار دفاع مقدس دانست و گفت: وضعیت ذخیره ارزی کشور و فروش نفت نسبت به گذشته بهتر شده اما دشمن که در عرصه‌های دیگر طعم شکست را چشیده است، در تقابل با مردم و نظام می خواهد از مردم انتقام بگیرد.

سروری افزود: نقش‌آفرینان مخرب که در اغتشاشات و جنگ ترکیبی علیه کشور و مردم شکست خوردند، اکنون در عرصه اقتصاد سعی دارند مردم شریف ما را به ستوه بیاورند و ناامید کنند و در جبهه اقتصادی ملت را از نظام جدا کنند از این رو سخنان شما می‌تواند در تبیین شرایط موجود بسیار بااهمیت باشد.

وی خطاب به رضایی گفت: شما به حضور مردم در عرصه‌های تصمیم گیری و تصمیم‌سازی اعتقاد ویژه‌ای دارید. نظام شورایی کشور با ۱۲۶ هزار نماینده در سراسر کشور از روستاها تا شهرهای بزرگ، ظرفیت بی‌نظیری است.

رییس شورای عالی استان‌ها ادامه داد: بنده فکر می‌کنم اظهارات و توضیحات دکتر محسن رضایی در جهاد تبیینی که مقام معظم رهبری آن را لازم و ضروری می‌داند راهگشا باشد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، چهاردهمین اجلاس شورای عالی استان ها با حضور محسن رضایی در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

3 × چهار =