دانستنی روز:

روش‌های رنگی برای کنترل اشتها

اگر برای کاهش وزن و کنترل اشتها از راه‌های بسیاری استفاده کرده ولی نتیجه‌ای نگرفته‌اید به شما پیشنهاد می‌کنیم از روش‌هایی که لیندا آذربایجانی، کارشناس ارشد تغذیه داده است، استفاده کنید.

تاریخ انتشار: 15:58 - چهارشنبه 1402/04/21
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
روش‌های رنگی برای کنترل اشتها

به گزارش اصفهان زیبا؛ اگر برای کاهش وزن و کنترل اشتها از راه‌های بسیاری استفاده کرده ولی نتیجه‌ای نگرفته‌اید به شما پیشنهاد می‌کنیم از روش‌هایی که لیندا آذربایجانی، کارشناس ارشد تغذیه داده است، استفاده کنید:

استفاده از تضاد رنگی

اگر ظرف غذای شما با محتویات درون آن همرنگ باشد، باعث می‌شود مقدار غذای بیشتری میل کنید. طبق تحقیقات صورت گرفته در دانشگاه کورنل، افرادی که اسپاگتی را با سس آلفردو در ظروف سفید سرو کنند تا 20 درصد اسپاگتی بیشتری مصرف می‌کنند.

محققان می‌گویند هر چه میان ظرف غذاخوری شما و غذایتان تفاوت رنگی بیشتری باشد، مغز راحت‌تر و آگاهانه‌تر مقدار غذا را اندازه‌گیری می‌کند.

استفاده از رنگ آبی

رنگ آبی موجب می‌شود نسبت به غذاخوردن تمایل کمتری از خود نشان دهید. دانشمندان در این زمینه می‌گویند این موضوع به زمان‌های بسیار قبل، زمانی که انسان‌ها غارنشین بودند برمی‌گردد. در آن موقع بسیاری از مواد غذایی سمی در طبیعت به رنگ آبی وجود داشتند.

از این رو انسان‌ها نسبت به خوردن غذاهای آبی رنگ به طور ناخودآگاه و غریزی تمایل کمتری از خود نشان می‌دهند. پس با توجه به این موضوع برای خوردن غذای کمتر، سعی کنید از بشقاب‌های آبی رنگ استفاده کنید و تا حد ممکن آشپزخانه و اتاق ناهارخوری‌تان را به رنگ آبی درآورید.

رنگ‌بندی در غذاها

غذاها را از لحاظ ارزش غذایی در ذهن خود رنگ‌بندی کنید. آن‌هایی که از همه سالم‌تر هستند را سبز در نظر بگیرید، آن‌هایی که در درجه کمتری از سلامت قرار دارند را زرد و در نهایت آن‌‌هایی که دارای کمترین ارزش غذایی هستند و در واقع برای سلامتی مضرند را قرمز در نظر بگیرید.

طریقه چیدن این مواد غذایی بر حسب رنگ آن‌ها را نیز در نظر بگیرید، آن‌هایی را که سبزرنگ هستند، در دسترس‌ترین قسمت و آن‌هایی را که زردرنگ هستند در قسمت میانی و آن‌هایی که مضر هستند را در کمترین دسترسی قرار دهید.

به این ترتیب هنگام باز‌کردن در یخچال دسترسی شما به مواد غذایی سالم‌تر راحت‌تر خواهد شد و با این روش می‌توانید از رژیم غذایی سالم‌تری استفاده کنید.

برچسب‌های خبر
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دو + یازده =