دودمان ظلم بر باد است

متن پیش رو حاصل تأمل در نیایش بیست‌و‌هفتم صحیفه سجادیه است. نیایشی که در این ایام اسفبار و آکنده از غم می‌تواند بهترین مناجات با خداوند باشد و دعایی برای مردم ستمدیده و مقاوم فلسطین علیه شر مطلق، اسرائیل ستمگر و غاصب.

تاریخ انتشار: 12:52 - پنجشنبه 1402/07/27
مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه
دودمان ظلم بر باد است

به گزارش اصفهان زیبا؛ با گذشت قرن‌ها از نگارش صحیفه سجادیه، این کتاب همچنان طراوت و تازگی خودش را داراست و هرکس با تدبر و تأمل در مضامین عالی آن می‌تواند از آن بهره ببرد و همچون مشعل فروزان فراروی زندگی خویش قرار دهد.

متن پیش رو حاصل تأمل در نیایش بیست‌و‌هفتم صحیفه سجادیه است. نیایشی که در این ایام اسفبار و آکنده از غم می‌تواند بهترین مناجات با خداوند باشد و دعایی برای مردم ستمدیده و مقاوم فلسطین علیه شر مطلق، اسرائیل ستمگر و غاصب.

آنگاه که ظلم و ستم فضای زیستن را بر مظلومان و ستم‌دیدگان، تنگ و هوای نفس‌کشیدن را برایشان مسموم می‌سازد، آنگاه که قدرت‌های بزرگ و شیطانی با تکیه بر زور و تزویر، علیه ستمدیدگان جهان مهیا شوند، آنگاه که خون‌ها به ناحق به زمین ریزد و ستمگران، بساط جشن و پیروزی به‌پا کنند، آنگاه که آتش کین دشمن، نسبت به مسلمانان زبانه کشد، آنگاه که آسمان از آه یتیمان خاکستری و زمین از اشکشان شوره‌زار شود و آنگاه که همه راه‌ها بسته و مسدود است، خداوند راه قیام و جهاد و شهادت را بر مدعیان راستین و ازجان‌گذشته گشوده است. راهی نزدیک به خدا که رهروش هم خود خالص می‌شود و هم زمین را از لوث ستمگران پاک می‌کند. راه انسان‌های آزاده، آن‌ها که تا زنده‌اند به‌راستی زندگی می‌کنند و راه پیوستن به غافله حسین علیه‌السلام فراتر از زمان، مکان و تاریخ.

حال تو ای خداوند در راستای آزمون‌های سخت که راه جهاد را پیش روی مسلمین قرار داده‌ای، خود پشتیبان و یاور مجاهدان باش. ای خداوند قادر! سوگند به قدرتت، بر عده و شمارشان و بر انس و التفشان بیفزا. و سلاحشان را تیز و بران نما تا بر دشمن هجوم برده و تارومارشان سازند.خداوندا! از توانگری‌ات آن‌قدر بی‌نیازشان کن که اگر دنیا به دشمنی‌شان برخیزد در آن‌ها تأثیر نکند. به رزمندگان اسلام مکر و حیله‌آموز تا خدعه دشمن مکار را به خود بازگردانند.

ای شکیب! به آن‌ها صبر عطا کن تا از این آزمایش‌های سخت سرافراز و روسفید بیرون آیند. به آنان استقامتی ده، تا چون صخره، امواج ظلمت و کفر، جهل و ستم ظالمان را درهم شکنند. خدایا! تو خود وعده دادی که اگر مؤمنان تقوا پیشه کنند، برکات آسمان و زمین را بر آن‌ها خواهی گشود. پس به مبارزان مسلمان، ایمان و به مؤمنانشان، توفیق کسب تقوا و پرهیزگاری ده تا واجد شایستگی برکات تو شوند.

آسمان‌ بر آن‌ها ببارد، زمین برایشان برویاند و دارایی‌شان فزونی گیرد و از آنان که تو را فراموش کرده، در زمین طغیان و بر خلقت ستم نمودند، برکاتت را دریغ فرما. به آسمانشان اجازه باریدن و به زمینشان اذن روییدن مده. بر آن‌ها بلا و گرفتاری فرود آر و نسلشان را ریشه‌کن ساز.

خدایا! به مسلمانان جهان آگاهی، همت تصمیم، عزم بر اتحاد، توفیق جهاد و لیاقت شهادت ارزانی دار تا یکپارچه در برابر مشرکان و ستمگران بایستند، ایمان و فداکاری‌شان معجزه کند، ستمگران را به جهنم فرستند و توحید و یکتاپرستی را بر سرتاسر عالم حکم‌فرما سازند. به‌گونه‌ای که در سرتاسر زمین جز تو پرستش نشود و هیچ‌کس جز برای تو صورت بر خاک نسپارد.

خدایا! هنگامی که طبل جنگ نواخته شود و گل از روی آزادگان ازجان‌گذشته بشکفد و مجاهدان آگاه قصد نبرد با کسانی کنند که جان، مال، عزت، شرف و حیثیت و ناموس مسلمانان را مورد هجوم قرار داده‌اند و شهادتین بر زبان جاری کنند و به‌سوی جنایتکاران ناسپاسی بتازند که محرومان و مستضعفان‌ را به مسلخ نابودی کشانده‌اند و مسلمانان را از شهر و دیارشان رانده‌اند؛ پس در این هنگامه به آنان تندرستی ده تا جسم خاکی‌شان به بلندای طبع بلندشان به حرکت درآید، محکم باشد و تصمیماتشان را به‌سرعت اجرا کند.

به آنان جرئت ده که با سلاح شهادت بر ستمگران حمله برند حجت را بر آن‌ها تمام و صراط مستقیم را با خون خود و ازخودگذشتگی و ایمانشان روشن کنند.

تو ای خدای بزرگ! و ای مدافع مؤمنان! از جانب خود صفوف پیاپی از فرشتگانت را به مدد آن‌ها فرست تا دین تو برتری یابد، حزب تو نیرومند شود و بهره دوستانت فزونی گیرد.

پس ای آغازکننده و بازگرداننده! قربانیان این راه مقدس را در پیشگاهت بپذیر. ای عطابخش ستوده! بر محمد و خاندانش درود فرست و ای آن‌که هرچه اراده کنی انجام دهی! چشم همه منتظران عالم را به دولت حق روشن کن و انتقام خون حسین علیه السلام و حسینیان را از یزید و یزیدیان بستان!

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

4 + نوزده =