دانشجویی با کِیف اضافه (۲):

راهنمای جامع دانشجو بودن

اگر کلاس بعدی‌تان شروع شده، ولی هنوز نصف چای و کیکتان مانده است، با خیال راحت بنشینید و تمامش کنید. کلاس همیشه هست؛ ولی چای اگر سرد شود از دهن می‌افتد؛ اسراف هم است.

تاریخ انتشار: 13:42 - یکشنبه 1402/09/19
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
راهنمای جامع دانشجو بودن

به گزارش اصفهان زیبا؛

۱. اگر کلاس بعدی‌تان شروع شده، ولی هنوز نصف چای و کیکتان مانده است، با خیال راحت بنشینید و تمامش کنید. کلاس همیشه هست؛ ولی چای اگر سرد شود از دهن می‌افتد؛ اسراف هم است.

۲. ناراضی باشید. از کیفیت غذای دانشگاه، تعداد دانشجوها و شلوغی کلاس‌ها، تاریخ امتحانات و حتی رنگ مو و لباس استادان. از شیوه حضوروغیاب هم ایراد بگیرید.

اگر حضوروغیاب اولِ کلاس باشد، غر بزنید که بعضی‌ها دیر می‌رسند و غیبت می‌خورند. اگر آخر کلاس باشد، بگویید بعضی‌ها که مجبورند زودتر بروند، غیبت می‌خورند.

اگر وسط کلاس باشد، بهانه بیاورید که شاید بعضی‌ها برای قضای حاجت یا آب خوردن بیرون رفته باشند و غیبت می‌خورند. اصل حضوروغیاب را زیر سؤال ببرید. به هیچ صراطی مستقیم نباشید.

۳. در همه انجمن‌ها و گروه‌ها عضو شوید. در کانون موسیقی، اگر سازی بلد نیستید، دست به دهان شوید و اصوات ریتمیک تولید کنید. در کانون فیلم، اسم چهار تا فیلم و کارگردان معروف را حفظ کرده و در مواقع لزوم استفاده کنید.

اگر از کارگردان‌های دیگر حرفی به میان آمد، خونسردی‌تان را از دست ندهید. با گفتن جمله «من فیلم‌های چیپ نگاه نمی‌کنم» یا «سینما، فقط سینمای فلانی» تهدیدِ پیش آمده را تبدیل به فرصت کنید و خودتان را خاص و مشکل‌پسند نشان بدهید.

در کانون هنر، اگر هنری ندارید، حداقل منتقد باشید و از هنر دیگران ایراد بگیرید.

۴. روز امتحان «به‌هم‌رسانی» کنید. به‌هم‌رسانی یک فعالیت اجتماعی مثبت و سازنده است که بدخواهان با گذاشتن اسم «تقلب» روی آن، خواسته‌اند خرابش کنند.
با حفظ این سنت پسندیده، نقشه‌های بدخواهان را نقش بر آب کنید.

۵. قرار است بعد از دانشگاه بیکار باشید. یک بیکارِ سرحال و پرانرژی بهتر از بیکاری است که چند سال دود چراغ خورده، شب‌بیداری کشیده و لِه و لورده شده است؛ پس به خودتان سخت نگیرید و درس‌ها را ناپلئونی پاس کنید.

۶. خوب خوابیدن یکی از عوامل مهم در داشتن تمرکز است. پس از هیچ فرصتی برای خوابیدن غافل نشوید؛ مخصوصا کلاس‌های اول صبح یا آخر وقت. انتهای کلاس بنشینید جوری که دستِ روی پیشانی، انگشتانش باز و روبه‌پایین باشد.

این‌طوری هم در میان جمع هستید و هم جای دیگر و با یک تیر دو نشان زده‌اید.

۷. شکست پلی است به‌سوی موفقیت. از هر شکستی با آغوش باز استقبال کنید. اگر درسی را افتادید یا مشروط شدید، بدانید که دارید به موفقیت نزدیک می‌شوید و مسیری که در پیش گرفته‌اید، درست است. شکست‌های کوچک مقدمه پیروزی‌های بزرگ هستند؛ پس همین فرمان را بروید.

از دوران دانشجوییتان لذت ببرید!

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

18 − چهارده =