اینجا هیجان بالاست

بزرگ‌ترین فستیوال فوتبالی دنیا از امروز آغاز می‌شود و هیجان نزدیک به یک ماه دنیا را فرا می‌گیرد. 32 تیم برتر فوتبال که مسیر انتخابی در پنج قاره جهان را پیموده‌اند، در قطر 2022 دور هم جمع شده‌اند تا در پایان یک ماراتن فوتبالی، فاتح جام را معرفی کنند. به این بهانه در پرونده امروز مروری بر گروه‌های هشت‌گانه خواهیم داشت.

تاریخ انتشار: 15:30 - یکشنبه 1401/08/29
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
اینجا هیجان بالاست

گروه A

در این گروه به نظر می‌رسد هلند مدعی اصلی صعود باشد، اما رقابت بر سر صعود بین سه تیم دیگر است. هلند پس ا‌دست‌دادن جام جهانی ۲۰۱۸ یک بار دیگر به این رویداد بازگشته است که یکی از جذابیت‌های جام محسوب می‌شود. لاله‌های نارنجی آن‌ها بیش از هر کشور دیگری بدون قهرمانی در جام جهانی به دیدار نهایی رسیدند و شاید این بار طلسم آن‌ها شکسته شود. در واقع قطر تنها تیم در این دوره از جام جهانی است که برای اولین‌بار در رقابت‌ها حضور دارد و و بازی افتتاحیه نیز با این تیم خواهد بود. هر چند رسیدن به دور حذفی برای قهرمان دوره اخیر جام ملت‌های آسیا دشوار است.  ولی آن‌ها در گروهی هستند که باید امکان رسیدن این تیم به مرحله حذفی را نیز متصور شد.

صعود به دور حذفی جام جهانی برای قطر یک دستاورد بزرگ خواهد بود. در سال ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی اولین میزبان تاریخ جام جهانی لقب گرفت که در دور گروهی حذف می‌شود. باید دید قطر نیز به این سرنوشت دچار می‌شود یا خیر. اگر قطر در دور گروهی حذف شود، دومین میزبان تاریخ جام جهانی است که در دور گروهی حذف شده است.

                                             جدول رده بندی جام جهانی قطر 2022

اکوادور یکی دیگر از تیم‌های این گروه است و بنا به ماهیت تیم‌های قاره آمریکا امکان شگفتی‌سازی از این تیم دور از ذهن نیست. این تیم در مرحله مقدماتی بیشترین گل را به نسبت دیگر تیم‌های حاضر در جام به ثمر رسانده است تا قدرت هجومی‌اش را به رخ بکشد. سنگال، قهرمان جام ملت‌های آفریقا نیز تنها تیمی است که به عنوان قهرمان آفریقا در قرن بیست‌و‌یکم به جام جهانی می‌رسد.

تیم آلیو سیسه بعد از بدشانسی بزرگ در صعود‌نکردن به جام جهانی بر مبنای کارت زرد و قرمز در این دوره به حداقل صعود از گروه چشم دارد. هیچ تیم آفریقایی تاکنون به نیمه نهایی نرسیده است و باید دید سنگال به عنوان قهرمان آفریقا و آماده‌ترین تیم این قاره چه نتیجه‌ای در قطر کسب خواهد کرد.

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

1 × 5 =