معیشت مردم موضوع روز و اولویت‌دار است

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در ادامه با تأکید بر اینکه موضوع اقتصاد و معیشت مردم، موضوع روز و اولویت‌دار است، بار دیگر به تمامی مسئولان ذی‌ربط قضایی دستور داد تا با عنایت به قرار گرفتن در روزهای پایانی سال و برنامه‌های دولت برای بهبود وضعیت معیشتی مردم در این مقطع زمانی، نهایت کمک و مساعدت خود را به دولت برای کاستن از رنج‌ها و گرفتاری‌های معیشتی مردم داشته باشند.

تاریخ انتشار: 01:13 - سه شنبه 1401/12/2
مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه
معیشت مردم موضوع روز و اولویت‌دار است

محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضاییه گفت: زمینه‌ای را فراهم آورید تا محکومان و زندانیان و خانواده‌های آن‌ها بتوانند سؤالات خود را در باب عفوهای اخیر مطرح کنند و چنانچه خود یا عضو زندانی خانواده خود را مشمول این عفو می‌دانند اما به پرونده آن‌ها رسیدگی نشده، موضوع را جهت پیگیری منتقل کنند. / معیشت

رئیس قوه قضاییه در جلسه شورای‌عالی قوه قضاییه ضمن اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان و سال نو، اظهار کرد: ضروری است در این روزهای پایانی سال، یک ارزیابی جامع از اقدامات خود در جهات و ساحت‌های مختلف داشته باشیم و نسبت به تقویت نقاط قوت و رفع نقاط ضعف کوشا باشیم.

به گزارش میزان، محسنی‌اژه‌ای بیان داشت: باید به‌صورت همه‌جانبه تلاش کنیم تا مردم در آستانه سال نو از همه جهات در آسایش و آرامش باشند و فضا آرام باشد و از هر اقدامی که منجر به بهتر و مطلوب‌تر شدن شرایط برای مردم می‌شود، دریغ نورزیم.رئیس قوه قضاییه با اشاره به اقدامات در دست اجرای فراجا برای تحکیم امنیت شهروندان، گفت: در جلسه‌ای که با سردار رادان فرمانده کل انتظامی کشور داشتم تأکید کردم که مردم از برخی ناهنجاری‌ها و جرائم مشهود رنج می‌برند. بر همین اساس مقرر شد تا نیروی انتظامی اقدامات و برنامه‌هایی را برای تحکیم امنیت شهروندان در دستور کار قرار دهد.

در همین جا به تمامی مسئولان ذی‌ربط قضایی و دادستان‌های سراسر کشور دستور می‌دهم تا مساعدت‌های لازم را به فراجا داشته باشند؛ همچنین متذکر می‌شوم که نیروی انتظامی نیز در پیشبرد برنامه‌های امنیت‌افزای خود، کاملا در چارچوب قوانین و ضوابط عمل کند و حقوق بزه‌دیده و بزهکار را رعایت کند و خدایی‌ناکرده اقدامی صورت نگیرد که با حواشی همراه باشد و حقی ناحق شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در ادامه با تأکید بر اینکه موضوع اقتصاد و معیشت مردم، موضوع روز و اولویت‌دار است، بار دیگر به تمامی مسئولان ذی‌ربط قضایی دستور داد تا با عنایت به قرار گرفتن در روزهای پایانی سال و برنامه‌های دولت برای بهبود وضعیت معیشتی مردم در این مقطع زمانی، نهایت کمک و مساعدت خود را به دولت برای کاستن از رنج‌ها و گرفتاری‌های معیشتی مردم داشته باشند.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به دوراندیشی مقام معظم رهبری و تأکیدات چند سال اخیر معظم‌له درباره ضرورت تقویت بنیه اقتصادی و تولیدی کشور که در نام‌گذاری‌های سال از ناحیه ایشان نیز، نمود و تجلی دارد، تصریح کرد: همه بخش‌ها و قوا باید دولت را در امر کاهش تورم و نقدینگی و کسری بودجه یاری رسانند و تلاش کنند با کمک به دولت، گره‌گشایی‌های بیشتری را از کار مردم انجام دهند.

رئیس دستگاه قضا در ادامه نشست با اشاره به جلسات خود با برخی از فعالان اقتصادی و افراد دارای ایده و ابتکار در حوزه‌های مختلف، گفت: برخی از این فعالان اقتصادی و افراد دارای ایده و ابتکار در مراجعاتی که دارند و جلساتی که برگزار می‌کنیم، از عدم اجازه فعالیت به آن‌ها گلایه‌مند هستند و تأکید دارند که در این شرایط تحریمی، استعداد و قابلیت کار و تقویت توان اقتصادی کشور و اشتغال‌آفرینی را دارند اما بعضا دستگاه‌های نظارتی یا دولتی و بعضا به تعبیر آن‌ها مافیاها و بنگاه‌های بزرگی که وجود دارند، شرایط و مقدمات حذف آن‌ها را فراهم می‌آورند.

قاضی‌القضات افزود: من در همین جا تأکید می‌کنم که آغوش قوه قضاییه باز است و این فعالان اقتصادی و افراد دارای ایده و ابتکار می‌توانند هر جا که با کارشکنی و مانع‌تراشی بدون‌وجه از ناحیه دستگاه‌های حکومتی و غیره و اصطلاحا چوب لای چرخ گذاشتن مواجه شدند، موضوع را به ما اطلاع دهند تا ما با سرعت پیگیری‌های لازم را انجام دهیم. ما مصمم هستیم تا از فعالیت‌های سالم اقتصادی و سرمایه‌گذاری‌ها نهایت حمایت و پشتیبانی را به عمل آوریم.

رئیس عدلیه در ادامه با اشاره به اهمیت مقوله مبارزه همه‌جانبه و مستمر با فساد، گفت: مبارزه با فساد، امری ضروری و لازم است؛ اما همه به‌خصوص دستگاه‌های نظارتی باید توجه داشته باشند که شیوه و روش‌های مقابله با فساد نیز مقوله بسیار حائز اهمیتی است؛ این شیوه و روش‌ها باید از جهات و جنبه‌های مختلف، علمی و کارآمد باشد و اینگونه نباشد که در امر خطیر و حتمی مبارزه با فساد، نقض‌غرض صورت گیرد و کار به گونه‌ای پیش رود که زیانش بیش از نفعش باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی‌اژه‌ای در ادامه نشست ضمن اشاره به عفو اخیری که از ناحیه مقام معظم رهبری شامل بخش قابل توجهی از محکومان و زندانیان واجد شرایط شد، به معاونت قضایی دستور داد تا با همکاری مرکز رسانه قوه قضاییه و سایر بخش‌های ذی‌ربط زمینه‌ای را فراهم آورند تا محکومان و زندانیان و خانواده‌های آن‌ها بتوانند سؤالات خود را در باب این عفوها مطرح کنند و چنانچه خود یا عضو زندانی خانواده خود را مشمول این عفو می‌دانند اما به پرونده آن‌ها رسیدگی نشده، موضوع را جهت پیگیری منتقل کنند.

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

19 − پانزده =