در جلسه فوق‌العاده ستاد هماهنگی اقتصادی دولت صورت گرفت؛

بررسی گزارش سازمان برنامه از تغییرات لایحه بودجه و بانک مرکزی از کاهش نرخ ارز

ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در جلسه فوق‌العاده‌ای گزارش سازمان برنامه از نحوه تصویب و تغییرات لایحه بودجه در مجلس و گزارش بانک مرکزی از کاهش نرخ دلار را بررسی کرد.

تاریخ انتشار: 15:44 - شنبه 1401/12/20
مدت زمان مطالعه: < 1 دقیقه
بررسی گزارش سازمان برنامه از تغییرات لایحه بودجه و بانک مرکزی از کاهش نرخ ارز

به گزارش اصفهان زیبا؛ به نقل از خبرگزاری ایرنا ستاد هماهنگی اقتصادی دولت جمعه شب – ۱۹ اسفند – جلسه ویژه و فوق‌العاده تشکیل داد و چند موضوع اقتصادی کشور را بررسی کرد. / لایحه بودجه 

در این جلسه که به ریاست آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی برگزار شد، بعد از گزارش سازمان برنامه و بودجه از تصویب لایحه بودجه سال آینده کل کشور و میزان تغییرات و اصلاحات به عمل آمده در این لایحه در مجلس شورای اسلامی، موضوع نرخ ارز و کاهشی شدن آن بررسی شد و بانک مرکزی گزارشی از اقداماتش در حوزه داخلی و بین‌المللی در این راستا ارائه کرد.

در جلسه شامگاه جمعه ستاد هماهنگی اقتصادی همچنین بر ضرورت جلوگیری از نوسان قیمت‌ها در حوزه‌های مختلف از جمله ارز، دارو، مواد غذایی، مسکن و صنایع تولیدی و پرمصرف و لزوم ایجاد ثبات و آرامش در بازار در روزهای پایانی سال و نیز ارائه برنامه تثبیت بازار و کاهش التهاب در سال ۱۴۰۲ تأکید و راهکارهای پیشنهادی در این زمینه بررسی شد.

بررسی الزامات تحقق رونق تولید و ارائه راهکارهای تأمین مالی برای اجرا و تکمیل پروژه‌های بزرگ و زیرساختی کشور در جهت تحقق رشد هدف گذاری شده و لزوم تلاش پیگیر و منسجم همه دستگاه‌ها و نهادها با مشارکت بخش عمومی و دولتی در این زمینه از دیگر محورهای دستور کار جلسه دیشب ستاد هماهنگی اقتصادی دولت بود.

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پانزده − پانزده =