۹۱۷ طرح صنعتی بالای ۶۰ درصد پیشرفت در استان اصفهان شناسایی شد

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: ۹۱۷ طرح صنعتی بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در یک سال اخیر در نقاط مختلف این استان شناسایی شد و تکمیل آن ها در اولویت قرار گرفت.

تاریخ انتشار: 18:33 - دوشنبه 1402/01/7
مدت زمان مطالعه: < 1 دقیقه
۹۱۷ طرح صنعتی بالای ۶۰ درصد پیشرفت در استان اصفهان شناسایی شد

به گزارش اصفهان زیبا؛ به نقل از ایرنا، امیرحسین کمیلی روز دوشنبه افزود: تجهیز و راه اندازی این طرح های صنعتی بیش از ۲۸۹ هزار میلیون ریال سرمایه گذاری نیاز دارد.

وی ادامه داد: استان اصفهان از نظر تعداد طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد، رتبه نخست را بین استان‌های کشور دارد که در صورت بهره برداری از این طرح‌ها، برای ۳۵ هزار و ۸۱۵ نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان با بیان اینکه سه هزار و ۴۳۲ طرح صنعتی با پیشرفت فیزیکی بین یک تا ۶۰ درصد نیز در استان درحال اجراست، خاطرنشان کرد: ۴۵۹ فقره از این طرح‌ها پیشرفت فیزیکی ۴۱ تا ۶۰ درصد، ۴۵۵ طرح رشد ۲۱ تا ۴۰ درصد و ۲ هزار و ۵۱۸ طرح هم رشد صفر تا ۲۰ درصد دارد.

وی میزان اشتغال‌زایی این طرح را حدود ۹۷ هزار و ۸۵۲ نفر برآورد کرد و گفت: میزان سرمایه‌گذاری طرح‌های صفر تا ۶۰ درصد استان اصفهان افزون بر ۲ هزار و ۵۰ میلیون ریال است.

کمیلی گفت: ۹۹ واحد صنعتی راکد سال گذشته با پرداخت تسهیلات و مشارکت بخش خصوصی در این استان به چرخه تولید بازگشتند.

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: این استان رُتبه چهارم از نظر طرح های نیمه تمام، رُتبه هشتم از نظر میزان سرمایه گذاری و رُتبه سوم را از نظر اشتغال در کشور دارد.

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

18 − 14 =