احداث سکوی جدید انتقال پسماند با ۱۵ میلیارد تومان اعتبار

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان گفت: ساخت سکوی جدید انتقال پسماند با اعتبار بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان در منطقه ۱۴ اصفهان با هدف جلوگیری از دفن حداقل ۱۰۰ تن پسماند شهری در روز در حال ساخت است.

تاریخ انتشار: 14:04 - سه شنبه 1402/01/22
مدت زمان مطالعه: < 1 دقیقه
احداث سکوی جدید انتقال پسماند با ۱۵ میلیارد تومان اعتبار

به گزارش اصفهان زیبا؛ به نقل از خبرگزاری ایمنا، غلامرضا ساکتی اظهار کرد: سکوی جدید انتقال پسماند در میدان جوان منطقه ۱۴ با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان در حال اجرا است که احداث این سکو تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی تصریح کرد: هزینه تملک زمین و اجرای پروژه بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که توسط شهرداری اصفهان تأمین شده و بخش خصوصی اجرای این پروژه را برعهده دارد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۲۸ درصدی پروژه تصریح کرد: تاکنون ۲۶ هزار مترمکعب خاکبرداری، ۴۶۰ مترمکعب اجرای بتن و فونداسیون، ۳۲ هزار کیلوگرم عملیات آرماتوربندی و ۳۰۰ مترمربع قالب بندی در این پروژه انجام شده است.

وی با اشاره به ضرورت و دستاوردهای پروژه خاطرنشان کرد: اجرای این پروژه زیست‌محیطی موجب ممانعت از دفن حداقل ۱۰۰ تن پسماند شهری در روز و افزایش جمع‌آوری اقلام قابل بازیافت می‌شود.

ساکتی افزود: سکوی جدید دارای سه ایستگاه بارگیری به صورت خطی بوده که همزمان قابلیت دریافت چند نوع پسماند مختلف را دارد، اجرای این پروژه منجر به کاهش هزینه‌های حمل‌ونقل زباله و آلودگی‌های زیست‌محیطی فرایند جمع‌آوری خواهد شد.

انتهای پیام/

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

18 − 12 =