هشدار پکن به اتحادیه اروپا درباره تحریم شرکت‌های چین

سخنگوی وزارت خارجه چین اعلام کرد که این کشور به هرگونه اعمال تحریم اتحادیه اروپا علیه شرکت‌های چینی به بهانه جنگ اوکراین، پاسخ قاطع خواهد داد.

تاریخ انتشار: 13:28 - دوشنبه 1402/02/18
مدت زمان مطالعه: < 1 دقیقه
هشدار پکن به اتحادیه اروپا درباره تحریم شرکت‌های چین

به گزارش اصفهان زیبا؛ به نقل از خبرگزاری فارس، «وانگ ون‌بین» سخنگوی وزارت خارجه چین به اتحادیه اروپا درباره تدارک برای تحریم شرکت‌های چینی به بهانه کمک به روسیه در جنگ اوکراین هشدار داد.

به گزارش منابع رسانه‌ای از قبیل شبکه «الجزیره»، سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین روز دوشنبه (امروز) در پکن پایتخت این کشور با سوالی درباره گمانه‌زنی‌ها در خصوص احتمال اعمال تحریم اتحادیه اروپا علیه شرکت‌های چینی پاسخ داد.

وانگ ون‌بین ضمن هشدار به اتحادیه اروپا درباره پاسخ چین اعلام کرد که پکن از منافع خود در برابر تحریم‌های اتحادیه اروپا حفاظت خواهد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه چین تاکید کرد که پکن مخالف هرگونه اقدامی است که از روابط چین و روسیه به عنوان بهانه‌ای برای آسیب زدن به همکاری‌های تجاری، سلاح می‌سازد.

وی در نشست با خبرنگاران در پکن با سوال یک خبرنگار درباره تدارک اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم علیه شرکت‌های چینی به بهانه کمک آنها به روسیه در جنگ اوکراین مواجه شد.

سخنگوی وزارت خارجه چین اتهام زنی‌ها درباره کمک این کشور به روسیه در جنگ اوکراین را تکرار کرد و به اتحادیه اروپا هشدار داد،  اگر چنین تحریم‌هایی (علیه شرکت‌های چینی) اعمال شود، چین برای حفاظت از منافعش اقدام قاطع انجام خواهد داد.

اظهارنظر این مقام ارشد پکن در شرایطی مطرح شده که اخیرا روزنامه «فایننشال تایمز» در گزارشی خبر داد که به پیش‌نویس سندی دست یافته که نشان می‌دهد اتحادیه اروپا برای اولین بار درصدد تحریم چند شرکت چینی است.

بنا بر گزارش این رسانه غربی، قرار است حداقل هفت شرکت چینی به اتهام فروش تجهیزات استفاده شده در تسلیحاتی که به ماشین جنگی روسیه کمک می‌کنند»، تحریم شود.

انتهای پیام/

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

13 − سه =