آرشیو سرویس حوزه و دانشگاه
حیات دانشگاه، نبض جامعه
11:42 - 18 آذر 1402
آسیب‌شناسی کنشگری دانشجویی:

حیات دانشگاه، نبض جامعه

آسیب‌شناسی وضعیت دانشگاه و دانشجویان به‌عنوان نخبگانی که پیشرفت آینده کشور به دست آن‌ها رقم خواهد خورد، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی است که در کشورهای توسعه‌یافته موردمطالعه قرار می‌گیرد.

طراحی و خلاقیت؛ جایگزین اتلاف وقت
09:30 - 24 اردیبهشت 1402
آشنایی با شرکت خلاق پردازشگران نگین زنده‌رود:

طراحی و خلاقیت؛ جایگزین اتلاف وقت

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در مسیر توسعه فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی و به منظور شناسایی، حمایت و شبکه‌سازی خلاقیت‌ها و نوآوری‌های فرهنگی، مبادرت به تأسیس خانه خلاق و نوآوری اشراق کرده است.

جشنواره‌ای برای توسعه اخلاق عملی
08:35 - 21 اردیبهشت 1402
نشست خبری سی‌و‌سومین جشنواره قرآن و عترت برگزار شد:

جشنواره‌ای برای توسعه اخلاق عملی

نشست خبری سی‌و‌سومین جشنواره قرآن و عترت روز سه‌شنبه در دانشگاه فرهنگیان برگزار شد.

اقناع و مهرورزی، ‌کلید دعوت به معروف‌ها
11:14 - 20 فروردین 1402
عضو هیئت علمی دانشکده علوم قرآن و حدیث:

اقناع و مهرورزی، ‌کلید دعوت به معروف‌ها

به جهت دستیابی به شیوه صحیح امر به معروف و نهی از منکر، مطالعه شیوه رفتار و تعامل پیامبران به‌عنوان برجسته‌ترین افراد در ایجاد ساختارهای مطلوب فرهنگی امری ضروری است.

روز بود و شب بود و درد بود
10:08 - 21 اسفند 1401
روایتی از زندگی مسعود دیانی و رنج‌هایش:

روز بود و شب بود و درد بود

مسعود دیانی به واسطه کلماتش دریچه‌ای از یک جهان دیگر برای خوانندگان باز کرده بود. عالمی که احتمال داشت ما هم روزی درگیرش شویم؛ اما آیا می‌توانستیم مثل مسعود دیانی امیدوارانه از دردهایمان بنویسم؟

دفاع سه‌دقیقه‌ای
09:22 - 14 اسفند 1401

دفاع سه‌دقیقه‌ای

هفتمین دوره مسابقات ملی پایان‌نامه سه‌دقیقه‌ای در دو بخش موضوعی آزاد و ویژه با محوریت محیط‌زیست از سوی واحد انتشارات معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان برگزار شد. مرحله نیمه‌نهایی و نهایی مسابقات ملی پایان‌نامه سه‌دقیقه‌ای در بهار ۱۴۰۲ از سوی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی و به‌صورت متمرکز برگزار می‌شود. خبرنگار اصفهان‌زیبا با ریحانه لقایی، نفر برگزیده استانی این دوره از مسابقات به گفت و گو پرداخته است.

پوشش؛ چالش جدی جهانی
11:02 - 7 اسفند 1401

پوشش؛ چالش جدی جهانی

چرا نهادهای متولی حجاب و عفاف، این مقوله ارزشمند را به خوبی در جامعه پی‌ریزی نمی‌کنند. نقش اصلی مسئولان ذی ربط در این زمینه چیست؟ خبرنگار اصفهان زیبا در این باره، گفت‌و‌گویی با حجت‌الاسلام والمسلمین سید عباس سید نژاد، دبیر ستاد راهبری حجاب و عفاف حوزه علمیه داشته است .

تبیین الگوهای موفق با برگزاری همایش چهره‌های ماندگار
10:26 - 16 بهمن 1401

تبیین الگوهای موفق با برگزاری همایش چهره‌های ماندگار

همایش تجلیل و نکوداشت آیت‌الله اسدالله جوادی به عنوان «هفتمین چهره ماندگار تبلیغی استان اصفهان» روز پنجشنبه 13 بهمن در گلستان شهدای اصفهان برگزار شد.

جامعه به تبلیغ دلسوزانه نیاز دارد
12:02 - 25 دی 1401

جامعه به تبلیغ دلسوزانه نیاز دارد

میلاد حضرت زهرا (س) و روز زن، بهانه‌ای برای آشنایی بیشتر با فعالیت‌های بانوان در حوزه علمیه اصفهان را فراهم کرد؛ بانوانی که فعالیت‌های بسیاری در عرصه‌های مختلف دارند؛ ولی احتمالا کمتر نامی از آن‌ها برده شده و کمتر شناخته شده‌اند.

زیست شهر مولد و تأثیرات آن بر زندگی
11:15 - 18 دی 1401

زیست شهر مولد و تأثیرات آن بر زندگی

وایل دی‌ماه بود که ۱۰ نهاد دانشگاهی و حوزوی فعال درزمینه معماری و شهرسازی اسلامی‌ ایرانی خطاب به رئیس‌جمهور محترم درخصوص لزوم تجدیدنظر جدی در سیاست‌های کلان مدیریت‌شهری و شهرسازی نامه‌ای نوشتند که در آن نامه تقاضا برای توقف دو کلان پروژه در تهران و قم (به‌عنوان پایتخت‌های سیاسی و مذهبی کشور) نیز عنوان شده بود.

دانشجو کانون تزریق امید به جامعه است
20:23 - 18 آذر 1401
گفت‌وگوی اصفهان‌زیبا با محسن نصری، استاد دانشگاه اصفهان، به مناسبت روز دانشجو:

دانشجو کانون تزریق امید به جامعه است

خلاصه پاییز 1332 می‌شود: 16 مهر، 21 آبان، 16 آذر. کودتایی که به دنبال آن، محاکمه محمد مصدق را در پی داشته و در ادامه نیز، جبهه ملی فراخوان‌های اعتراضی صادر کرده است، برای دفاع از مصدق.