آرشیو سرویس سال اصفهان زیبا
اصفهان عضویت در مجامع بین‌المللی را جدی بگیرد
19:56 - جمعه
چالش‌های موجود در روابط بین‌الملل شهری به بیان دبیرکل مجمع شهرداران آسیایی

اصفهان عضویت در مجامع بین‌المللی را جدی بگیرد

در دنیای امروز، شهرها برای پیشرفت خود باید بخشی از فعالیت‌هایشان را در حوزه بین‌الملل تعریف کنند و افزایش دهند. در این فضا با رقم‌خوردن ارتباط‌ها و تعامل‌های کشورها با یکدیگر و تأثیرگذاری سیاست‌های دولتی بر سیاست‌های شهری، پای شهرها هم خواهی‌نخواهی به آن باز خواهد شد.

رفع مشکلات و خلق فرصت‌ها با دیپلماسی پویا
19:41 - جمعه
کارشناس‌ارشد نمایندگی وزارت امور خارجه اصفهان از تأثیرات وزارت خارجه بر توسعه روابط‌ خواهرخواندگی می‌گوید

رفع مشکلات و خلق فرصت‌ها با دیپلماسی پویا

طی سال‌های اخیر، حضور بازیگران جدید همچون شهرها در عرصه بین‌الملل چشمگیر است؛ فضایی در چهارچوب دیپلماسی شهری که مستقل از حکومت مرکزی پیش می‌رود و با ایجاد ارتباط مؤثر میان شهروندان از اقصانقاط جهان، به ارتقای سطح کیفیت شهری می‌انجامد.

توسعه روابط خواهرخواندگی در بستر نمایشگاه‌ها
19:26 - جمعه
مدیرعامل شرکت نمایشگاه بین‌المللی اصفهان از لزوم حمایت ازشرکت‌ها برای حضور در نمایشگاه‌ها در شهرهای خواهرخوانده می‌گوید

توسعه روابط خواهرخواندگی در بستر نمایشگاه‌ها

یکی از عناصر مهم در بحث روابط خواهرخواندگی، استفاده از نمایشگاه‌ها با هدف معرفی ظرفیت‌های شهرهای خواهرخوانده است؛ بستر مناسبی برای تعامل و ارتباطات که برپایی و شرکت در آن علاوه بر اینکه به شناخت بیشتر شهرهای خواهرخوانده از یکدیگر منجر می‌شود، به توسعه روابط دیپلماتیک و در ادامه، گسترش روابط اقتصادی و فرهنگی طرفین در حوزه بین‌الملل نیز کمک خواهد کرد.

همه چالش‌های پرواز مستقیم خواهرخوانده‌ها
19:09 - جمعه

همه چالش‌های پرواز مستقیم خواهرخوانده‌ها

وجود خطوط مستقیم هوایی بین خواهرخوانده‌ها ازجمله امکان‌هایی است که به تقویت و توسعه روابط شهری در حوزه بین‌الملل با پیش‌بینی خروجی چشمگیر در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی و گردشگری می‌انجامد؛ ظرفیتی که البته به‌دلیل برخی موانع همچون مشکلات ناوگان هوایی کشورها، عدم‌استقبال سرمایه‌گذاران بخش دولتی و خصوصی و همچنین نبود حمایت نهادهای مربوط چندان رخ نمی‌دهد.

عزم مدیران اصفهان در مسیر دیپلماسی شهری
19:03 - جمعه

عزم مدیران اصفهان در مسیر دیپلماسی شهری

قراردادهای خواهرخواندگی از همان ابتدا برای شهرها سودآور است و منافع فرهنگی متقابلی را تأمین می‌کند؛ همچنین با رفت‌وآمد هیئت‌های سیاسی، فرهنگی، علمی‌تحقیقاتی و تجاری به شهرهای خواهرخوانده و تبادلات داده‌ها میان آن‌ها و همچنین برقراری هرگونه مکاتبه و ارتباط مجازی برای ردوبدل‌کردن تجربیات و پیام‌های فرهنگی در نهایت یادگیری صورت می‌گیرد.

فرصت‌های  بین‌المللی اصفهان
18:34 - جمعه
خواهران غریب

فرصت‌های بین‌المللی اصفهان

سیاست در رأس موضوع‌هایی قرار دارد که سیاست‌گذاران و مسئولان اجرایی در آن تأمل می‌کنند و وقتی هم از سیاست در اصفهان صحبت می‌کنیم، ذهنمان به‌سمت بازی‌ها و کشمکش‌های سیاسی جاری شهری و استانی می‌رود؛ اما روی دیگر سیاست شهری، فارغ از جدل‌ها و حزب‌بازی‌های سیاسی، برنامه‌ریزی برای توسعه روابط نقاط دیگر و استفاده از فرصت‌های آن‌هاست.

اصفهانی که هست اصفهانی که باید باشد…
18:16 - جمعه

اصفهانی که هست اصفهانی که باید باشد…

سال‌های سال است که رسانه‌های مکتوب به سنت انتشار ویژه‌نامه نوروز در پایان سال اهتمام دارند؛ ویژه‌نامه‌ای با محتواهای گوناگون که در آن از هر دری سخنی گفته و برای سرگرمی و یا بازخوانی تولیدات یک سال گذشته، تولید و منتشر می شود.

جهاد خدمت برای عدالت اجتماعی
18:03 - جمعه

جهاد خدمت برای عدالت اجتماعی

فرارسیدن سال 1403 عید نوروز و بهار طبیعت را به مردم اصفهان به ویژه خانواده بزرگ شهرداری تبریک و تهنیت عرض می نمایم. مردم ایران آغاز سال جدید را در حالی جشن می‌گیرند که تقارن آن با ماه مبارک رمضان، پیوندی زیبا میان بهار طبیعت و بهار معنویت ایجاد نموده است.

فناوری‌های تأثیرگذار بر خدمت گردشگری
14:18 - دوشنبه

فناوری‌های تأثیرگذار بر خدمت گردشگری

در بین صنایع مختلف نقش فناوری در صنعت گردشگری پررنگ‌تر است. استفاده از فناوری‌های به‌روز در دنیا سفر را آسان‌تر کرده است. افراد مختلف با کمک فناوری می‌توانند در هر منطقه‌ای زندگی کرده و طبیعت، آثار تاریخی و باستانی و صنایع‌دستی شهر و روستای خودشان را به جهانیان معرفی کنند.

توهم رونق گردشگری بدون نسخه‌های کارآمد بازاریابی
14:05 - دوشنبه

توهم رونق گردشگری بدون نسخه‌های کارآمد بازاریابی

می‌توان روی ظرفیت‌های تاریخی اصفهان برای برندسازی کار و در این زمینه بازاریابی کرد. علاوه بر این، اصفهان از قابلیت‌های جغرافیایی نیز برخوردار است.

دست خالی اصفهان در فضاهای اقامتی
14:00 - دوشنبه

دست خالی اصفهان در فضاهای اقامتی

سرمایه‌گذار در اصفهان داریم؛ ولی حاضر نیستند در بخش هتل‌سازی سرمایه‌گذاری کنند ؛چون امکان بازگشت سرمایه برایشان وجود ندارد.

حاشیه زاینده‌رود نیاز به برنامه دارد
13:27 - دوشنبه

حاشیه زاینده‌رود نیاز به برنامه دارد

بخشی از رونق گردشگری به تصمیمات کلان کشور و سیاست‌های کلی و ارتباطات بین‌الملل بستگی دارد. از آنجایی که بخش زیادی از درآمدهای حاصل از گردشگری از ورود توریسم‌ها کسب می‌شود، بهبود ارتباطات بین‌المللی به رونق گردشگری اصفهان کمک می‌کند. عملکرد بخش خصوصی مؤلفه دیگری است که در رونق گردشگری اصفهان تأثیرگذار است.