آرشیو سرویس افسانه صادقی
NONE
02:03 - 31 شهریور 1401

با استرس جمعه‌ها چه کنیم؟!

آخر هفته فرصتی است برای تفریح، ملاقات با خانواده و دوستان و جبران کمبود خوابی که در طول هفته تجربه کرده‌ایم! اما جمعه‌ها معمولا یک بعد دیگر هم دارند؛ بعدی که می‌تواند بسیار تاریک باشد! بسیاری از ما با نزدیک‌شدن عصر جمعه، اضطراب و نگرانی شدیدی را احساس می‌کنیم و این حس ناخوشایند گاهی آن‌قدر شدت می‌گیرد که تحملش غیرممکن می‌شود.
 
NONE
02:48 - 29 شهریور 1401

حس گناه؛ مفید یا دردسرساز؟

بـسیــاری از آدم‌هـا هنگام مشاهده اخبار با دیـدن چیـزهـای وحشتناکی که به سر دیگران آمده است، احساس گناه می‌کنند.

NONE
02:06 - 20 شهریور 1401

استارتاپ‌‌های جدید گردشگری جهان

سفر همیشه یکی از نیازهای اصلی انسان بوده است.

NONE
03:22 - 19 شهریور 1401

انقراض درختان؛ فاجعه‌ای برای زمین

دانشمندان جهان، انقراض درختان را تهدیدی جدی برای بشریت دانسته و درراستای عواقب فاجعه‌بار آن هشدار داده‌اند.

NONE
02:21 - 12 شهریور 1401

اسلحه؛ ابزار خودکشی کودکان آمریکایی

هـــرچـــنـــد وقــت یــک‌‌ بــار خــبــری دربـــاره تیراندازی در مدارس ایالات‌متحده آمریکا منتشر می‌‌شود؛ وقایع فاجعه‌‌باری که جان کودکان زیادی را می‌‌گیرد و بسیاری دیگر نیز مجبور می‌‌شوند سال‌‌ها با زخم‌‌های روانی حاصل از آن دست‌‌وپنجه نرم کنند؛ اما اسلحه از یک راه دیگر نیز از بین کودکان آمریکایی، آن‌‌هم در شمار بسیار بالاتر، قربانی می‌‌گیرد: خودکشی.
 
NONE
23:20 - 1 شهریور 1401

افسردگی؛ بیماری یا راهبرد انطباقی؟!

تا همین اواخر، یکی از باورهای اصلی روان‌‌پزشکان این بود که دلیل افسردگی، پایین بودن سطح سروتونین در بدن است؛ اما پژوهش‌‌های جدید، این ادعا را به چالش کشیده است. در مقابل، یکی از نظریه‌‌های جالبی که درباره ریشه‌‌های افسردگی مطرح می‌‌شود، این است که شاید افسردگی بیماری نباشد و بتوان آن را پاسخ طبیعی و هدفمند انسان به مشکلی دانست که در زندگی با آن مواجه شده است.

 

NONE
23:41 - 30 مرداد 1401

قاطی‌شدن کار و زندگی

همه‌‌گیری کرونا شکل جدیدی از کار کردن را به ما معرفی کرد؛ کار در خانه یا هر جای دیگر، آن‌‌هم هرزمانی از روز که میلمان بکشد! اما این انعطاف‌‌پذیری بیشتر در زمان و مکان انجام وظایف کاری مثل یک شمشیر دولبه است؛ اگرچه به افراد این امکان را می‌‌دهد که سبک کاری مطلوب خودشان را داشته باشند؛ اما شاید باعث شود که کار و برنامه‌‌های غیرکاری (مثلاً استراحت یا وقت‌‌گذرانی با خانواده) درهم بیامیزند که این مسئله می‌‌تواند برای بهزیستی کارمندان و خانواده‌‌هایشان عواقب بدی به دنبال داشته باشد.

NONE
02:42 - 29 مرداد 1401

کودکان جهان در دام تبلیغات سیگار

نتایج پژوهش جدیدی نشان می‌‌دهد که بزرگ‌‌ترین شرکت‌‌های چندملیتی دخانیات، کودکان را هدف تبلیغ محصولات خود قرار داده‌‌اند و در 42 کشور عمدتاً کم‌‌درآمد یا با درآمد متوسط، در نزدیکی پارک‌‌ها و شهربازی‌‌ها به تبلیغ سیگار می‌‌پردازند. در این مطالعه، داده‌‌هایی از 19500 پایانه فروش در شهرهای مختلف این کشورها گردآوری شد و پژوهشگران توانستند پس از بررسی و تحلیل این داده‌‌ها، چهار تاکتیک عمده‌‌ای را که صنعت دخانیات از آن‌‌ها برای ترویج و تبلیغ محصولات خود بهره می‌‌برد، تعیین کنند. 

NONE
02:22 - 29 مرداد 1401

قوانین سگ‌داری در دنیا!

در بسیاری از شهرها و کشورهای جهان، قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای مالکیت حیوانات خانگی مثل سگ وگربه وجود دارد؛ به‌عبارت‌دیگر، صاحبان این حیوانات ملزم هستند به این قوانین پایبند باشند؛ چراکه در غیر این صورت، مجبور به پرداخت جریمه می‌شوند یا حق مالکیت حیوان از آن‌ها سلب می‌شود؛ به‌عنوان ‌مثال، در بریتانیا بر اساس قانون، همه سگ‌های خانگی باید به میکروچیپ مجهز شوند؛ ریزتراشه‌ای که در بدن ایــن حیــــوانــات کشــت مــی‌شـــود و دربردارنده اطلاعات جامعی درباره حیوان و مالک آن است. 
 
NONE
02:54 - 25 مرداد 1401

عطش آدمی برای پول سیری‌‌ناپذیر است؟!

پول خوشبختی نمی‌‌آورد. همه ما بارها این جمله را شنیده‌‌ایم؛ اما گویا این پند به‌‌اصطلاح حکیمانه نمی‌‌تواند بسیاری از آدم‌‌ها (حتی آن‌‌هایی که خیلی هم ثروتمندند) را مجاب کند که بی‌‌وقفه در طلب پول نباشند! حال پرسش اینجاست که آیا واقعاً عطش ما آدم‌‌ها برای پول سیری‌‌ناپذیر است؟!
 
NONE
03:27 - 22 مرداد 1401

جهان در سیلاب تغییرات اقلیمی

اواخــر مــاه مــیــلادی گذشته، طوفان‌‌های بسیار شـــدیـــد بــاعـــث جاری‌شدن سیل در نقاط مختلف در سرتاسر آمریکا شد.

NONE
00:09 - 13 تیر 1401

Sepahan’s Foreign Heads

Since the beginning of its activity, Sepahan F.C. has had several foreign coaches, and once more, a foreign coach has been chosen to prepare the Isfahani team for the 22nd Persian Gulf Pro League. So, the appointment of José Morais as the head coach of Sepahan is a good excuse to have a brief review of the club’s foreign managers during various seasons of the league.